استایل کژوال زنانه و مواردی درباره آن

استایل کژوال زنانه و مواردی درباره آن

استایل کژوال چیست؟

استایل کژوال زنانه و مواردی درباره آن از آنجایی که استایل کژوال دنیای بزرگی از پوشاک را در بر می‌گیرد، بهتر است نه بر اساس آنچه که هست، بلکه بر اساس آنچه که نیست، تعریف شود.

به عبارتی به لباسی که حالت کلاسیک و رسمی نداشته باشد کژوال گفته می‌شود.

استایل کژوال انواع مختلفی دارد ولی ویژگی مشترک و مهمی که همه‌ی کژوال‌ها باید داشته باشند این است که شما با آن‌ها احساسی خوب، سبک و راحت داشته باشید.

همچنین استایل کژوال، سبکی از لباس پوشیدن است که در آن زنان و مردان از نظر جنسیتی محدودیتی در استفاده از اکسسوار و پوشاک ندارند و با این استایل به راحتی می توانند، خودشان باشند.

به طور مثال در یک دوره‌ای از تاریخ، استفاده از جواهرات و اکسسوار برای مردان امری بسیار غیر عادی بود ولی امروزه در استایل‌های کژوال مختلف بسیار مورد توجه آقایان قرار می‌گیرد.

همچنین پوشیدن شلوار برای خانم‌ها در دوره‌های گذشته غیرممکن بود، در صورتی که امروزه شلوار به عنوان یکی از قسمت‌های اصلی استایل کژوال برای خانم‌هاست.

خانم امیلیا بلومر، یکی از زنان فمینیستِ بسیار تأثیرگذار در ایجاد لباس‌های کژوال زنانه بود، زیرا او شلوار مخصوصی را به جای دامن‌های حجیم، فنردار و دست و پاگیر ویکتوریایی استفاده کرد و به خانم‌ها پیشنهاد داد.

هرچند که در ابتدا مورد استقبال زیادی قرار نگرفت و حتی مورد تمسخر مردم، مجله‌ها و نشریه‌ها قرار گرفت، اما باید بدانیم که امروزه شلوار در استایل کژوال زنانه و دخترانه می‌تواند مدیون خانم بلومر باشد.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

لباس‌های کژوال به شما این فرصت را می‌دهد که علاوه بر اینکه در طول روز راحت باشید، بتوانید همچنان با مد روز هم پیش بروید.

به عبارتی دیگر سبک کژوال به شما این اجازه را می‌دهد که در انجام فعالیت‌های روزانه، کاری و حرفه‌ای و یا حتی مراسم‌های مهم، راحت‌تر بوده و در عین حال ظاهری بسیار آراسته و شیک داشته باشید.

البته توجه کنید با اینکه وسعت انتخاب شما برای داشتن استایل کژوال بسیار بالاست اما به این معنا نیست که هر لباسی که داخل کمدتان بود شما آن را برتن کرده و بتوانید نام آن را استایل کژوال بگذارید زیرا در استایل کژوال باید به مکان و موقعیتی که در آن قرار می‌گیرید توجه زیادی داشته باشید.

همچنین به تیپ اندامی خود، شناسایی فرم چهره و انتخاب رنگ لباس مناسب هم دقت کنید.

اهمیت جنس پارچه‌ در استایل کژوال

یکی از نکات مهمی که در انواع استایل کژوال مطرح است نوع پارچه‌ی آن‌هاست.

نمی‌توانیم با اطمینان کامل فقط چند پارچه را برای یک استایل کژوال نام ببریم زیرا پارچه‌ها برای خود دنیای بسیار بزرگی دارند و هر کدام از آن‌ها می‌توانند قابلیت و ویژگی لازم را برای ایجاد یک لباس کژوال داشته باشند.

پس بهترین راهی که می‌تواند شما را به سمت انتخاب پارچه‌ی کژوال مناسب ببرد، شناخت برخی از ویژگی‌هایی است که یک پارچه‌ی کژوال باید داشته باشد.

  • پارچه‌ی کژوال به پارچه‌ای گفته می‌شود که زیر دست آن‌ نرم و لطیف است به این معنی که با لمس کردن پارچه به خوبی لطافت و نرمی آن را زیر انگشتانتان احساس می‌کنید.
  • پارچه‌های کژوال کمی خاصیت کشی دارند تا هنگامی که به عنوان لباس روی بدن قرار می‌گیرند مانع حرکت راحتِ دست و پا نشوند.
  • پارچه‌های کژوال، پارچه‌هایی هستند که باید قابلیت شست‌وشوی بالایی داشته باشند، زیرا معمولاً مدت زمان زیادی را با آن‌ها سپری می‌کنید و زودتر کثیف می‌شوند.
  • پارچه‌هایی مانند جین، کتان، پنبه، پارچه‌های‌ کشباف و… می‌توانند چند مثال ساده برای پارچه‌های کژوال باشند.
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

انواع استایل کژوال زنانه

استایل کژوال زنانه روزمره

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

استایل‌کژوال روزمره یک نوع پوشش حرفه‌ای و بسیار راحت برای فعالیت‌های روزمره‌ی ما به حساب می‌آید، به طور مثال رفتن به خیابان، سینما، پاساژ و … از فعالیت‌های روزمره‌ی ما هستند که می‌توانند با استایلی شیک و راحت به سر انجام برسند.

این استایل یکی از ساده‌ترین استایل‌های کژوال زنانه است که می‌تواند شامل شلوار جین یا کتان، تی‌شرت و یا دامن و پیراهن‌های پنبه ای باشد.

در این استایل کژوال زنانه، شما بیشترین احساس راحتی را دارید زیرا نه قرار است کفش‌های پاشنه بلند بپوشید و نه از اکسسوارها یا لوازم جانبی اضافی استفاده کنید. با این استایل کژوال زنانه، ساده و راحت می‌درخشید.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

لباس‌های ورزشی را با لباس‌های کژوال روزمره اشتباه نگیرید!

حتماً شنیده‌اید که بعضی از مردم لباس‌های کژوال مانند تی شرت‌های کژوال، شلوار جین و کفش‌های کژوال و راحتی را به اشتباه اسپرت می‌نامند در حالی که تعریف لباس اسپرت کاملاً متفاوت است.

لباس اسپرت به معنای لباس ورزشی است و از پارچه‌هایی تهیه می‌شود که به علت داشتن ویژگی‌های نساجی مخصوص به خود، از جمله خاصیت کشسانی (کشش) بالا، تنها برای ورزش کردن طراحی شده‌اند و آزادی عملی که برای انجام حرکات ورزشی باید داشته باشیم تنها با لباس‌های ورزشی قابل اجرا می‌باشد.

البته ناگفته نماند که در قرن بیستم با محبوب شدن ورزش‌های دارای تماشاچی مانند دومیدانی، لباس‌ها و کفش‌های ورزشی بر فرمِ استایل کژوال تأثیر زیادی داشته‌اند اما هیچ گاه نمی‌توانند جایگزین یکدیگر شوند.

استایل کژوال زنانه مناسب محل کار

 

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

به طور کلی هدف از یک استایل کژوال زنانه برای محل کار، داشتن ظاهری موجه و در عین حال راحت و حتی تابع مد روز. فرمِ این استایل کژوال کاملاً به محل کار شما وابسته است.

اگر سازمانی که در آن کار می‌کنید برای لباس کارمندان خود رنگ خاصی را مد نظر ندارد شما سعی کنید از پارچه‌هایی با رنگ روشن و ساده استفاده کنید.

استفاده از رنگ‌های روشن و طرح‌های ساده برای مدت طولانی چشم شما را اذیت نخواهد کرد. از مهم ترین نکاتی که در استایل کژوال زنانه برای محل کار باید رعایت کرد، دوری از شلوار های جذب است.

زیرا پوشیدن این نوع از لباس برای محیط کار، به معنای استفاده طولانی مدت در طول روز می باشد، که از نظر بهداشتی استفاده از شلوار های جذب برای مدت طولانی برای خانم ها مضر است، پس شلوارهای پارچه‌ای با گشادی معمولی مناسب ترین گزینه برای محل کار هستند.
یک نمونه‌ی عالی برای این استایل کژوال زنانه، شلوار پارچه‌ای مشکی همراه با یک شومیز ساده‌ی رنگی و یک اکسسوار ساده است، که البته در کشور ما به علت محدودیت هایی که وجود دارد به جای بلوز می‌توان از مانتوهایی ساده و رنگی، با جنسِ پنبه و یا کتان استفاده کرد.

استایل کژوال زنانه مناسب مهمانی‌های خودمانی

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]
در این استایل کژوال زنانه، راحتی را در کنار شیکیِ بیشتر، نیاز دارید.
این استایل در واقع همان استایل کژوال روزمره‌ است، ولی کمی شیک‌تر، به طوری که برای یک آخر هفته‌ی عاشقانه هم می‌تواند مناسب باشد.
خانم‌ها باید بدانند که می‌توانند برای مهمانی‌ها هم لباس کژوال مناسب پیدا کنند، این نوع استایل کژوال از شما می‌خواهد راحت باشید اما کمی خود نمایی کنید و لباس‌هایی بهتر از لباس‌های کژوال روزمره بپوشید.
یک دامن زیبا همراه با یک شومیز، یا یک پیراهن کوتاه همراه با اکسسوارهای جذاب مانند جواهرات، بدلیجات، دستمال گردن، همچنین استفاده از صندل یا کفش‌های بدون پاشنه از بهترین انتخاب‌های شما می‌تواند باشد.
در این استایل حتی می‌توانید از انواع شلوار جین مانند مام استایل، جذب و … استفاده کنید اما فراموش نکنید، اگر در این استایل از شلوارهای جین استفاده کردید حتماً همراه با آن‌ها یک تاپ یا یک شومیز لینن و کفش‌های پاشنه بلند بپوشید.

استایل کژوال زنانه‌ی شیک مناسب مهمانی‌های مهم

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

احتمالاً انتخاب یک استایل کژوال برای مهمانی‌های خاص، به نظر مشکل می‌آید، ولی واقعیت این است که لباسِ مراسم‌هایی مانند تولد و عروسی هم می‌تواند از سبک کژوال انتخاب شود و شما این اطمینان را داشته باشید که این فکر در ذهن اطرافیانتان ایجاد خواهد شد: “چقدر خوب و جذاب به نظر می رسد!”

انتخاب لباس‌ها و کرست‌های تنگ و یا پارچه‌هایی پر از جزئیات برای این مراسم‌ها اجباری نیست و کاملاً به شما بستگی دارد که بخواهید در مراسم چگونه باشید!

این نوع استایل کژوال زنانه، به خانم‌ها این امکان را می‌دهد که در مراسم‌های خاص هم بسیار شیک باشند و هم در لباس خود احساس خوبی داشته باشند.

به طور مثال یک دامن کوتاه همراه با یک تاپ مجلسی و یک شلوار پارچه‌ای کلاسیک همراه با یک بلوز آف شالدرز (بلوزهایی که یقه آن ها باز است و دور تا دور شانه ها قرار می‌گیرند) برای یک جشن تولد می‌تواند بسیار جذاب باشد.

همچنین پیراهنی حریر و یا یک سرهمی، می‌توانند از بهترین انتخاب‌های استایل کژوال برای جشن‌های عروسی‌ باشند. البته ناخن‌های آراسته همراه با کفش پاشنه بلند را هرگز فراموش نکنید!

نکته‌ی مهمی که باید توجه داشته باشید این است که از شلوار جین در این نوع استایل اصلاً استفاده نکنید!

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

استایل کژوال زنانه برای تفریح

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

4 دیدگاه برای “استایل کژوال زنانه و مواردی درباره آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad