مجله سبک زندگی, مجله مارسین

7 اشتباه بزرگ در تزیین منزل!

7 اشتباه بزرگ در دکوراسیون منزل

7 اشتباه بزرگ در تزیین منزل!

ترفندهای دکوراسیون: بسیاری از مردم استفاده از تزیینات در فضای داخلی را امری پر هزینه می دانند. اما باید بگوییم برای داشتن یک تزیین منزل منحصر به فرد  نیاز به صرف هزینه های بالا ندارید فقط کافی است هفت اشتباه عمده در تزیینات داخلی را بشناسید و آن ها را به کار نگیرید.

انتخاب رنگ در مرحله اول تزیین منزل

درست است که انتخاب رنگ یکی از بهترین روش هایی است که می توانید با کمک آن جزییات طراحی خود را ساده تر انتخاب کنید اما به این معنا نیست که لزوما انتخاب رنگ اولویت طراحی و تزیین منزل شما باشد. گاهی بهتر است شما پس از انتخاب طرح و پارچه ی رو مبلی خود به سراغ انتخاب یک رنگ هماهنگ با آن بروید با این کار علاوه بر زیبایی علاقه ی بیشتری به دکوراسیون خود پیدا خواهید کرد.

خرید مبلمان بدون اندازه گیری در تزیین منزل

بزرگترین اشتباهی که در تزیین خانه مرتکب می شوشد، خرید مبلمان بدون اندازه گیری است.پس برای داشتن یک دکوراسیون منحصر به فرد بهتر است پیش از خرید به اعداد و ارقام اعتماد کنید و از آن ها راهنمایی بخواهید تا مبلمان مناسب فضای تان را به راحتی بیابید. فراموش نکنید همان اندازه که بزرگ و جاگیر بودن مبلمان در فضای شما دردسر ساز است، کوچک بودنشان نیز می توانید مشکلات زیادی به وجود بیاورد. مبل ها باید در فضای شما تناسب داشته باشند.

خرید جزییات تزیینی منزل در یک مغازه

شاید خرید کلی از یک مغازه در وهله اول خوش آیند به نظر برسد اما باید بگوییم که این موضوع تا حد زیادی اشتباه است چرا که جلوه ی بصری فضای شما را محدود می کند. سعی کنید مغازه ها و فروشگاه های مختلف را برای یافتن المان و یا وسیله ی ایده آل خود جست و جو کنید فروشگاه های اینترنتی برای این منظور بهترین گزینه محسوب می شود که می تواند تاحد زیادی شما را بهترین لوازم برساند. مسلما تزیین خانه شیک باید با دقت و بررسی اکسسوری ها و وسایل متنوع انجام شود.

خرید مجموعه ای کامل از لوازم در تزیین منزل

وقتی شما یک مجموعه ی کامل طراحی شده را خریداری می کنید در واقع راه حل چندانی برای ایجاد تغییرات دکوراسیونی، تزیین منزل  و یا حتی در جا به جایی آن ها ندارید بنابراین به اجبار دکوراسیونی کسل کننده را برای خود تدارک می بینید که قدرت تغییر آن را نخواهید داشت و یا تغییر آن امر پر هزینه ای برای شما خواهد شد. بنابراین بهتر است جزییات متفاوت را خودتان تهیه کنید و چیدمان منحصر به فردی برای آن در نظر بگیرید. هر ترفند تزیین خانه ای که شما به کار می برید در واقع باید برگرفته از شخصیت و علایق خودتان باشد تا آرامش و زیبایی مورد نظرتان را به وجود بیاورد.

هرگز تزیینات منزل را برجسته نکنید!

استفاده بیش از اندازه از رنگ ها و عناصر برجسته پس از مدتی برای شما خسته کننده خواهد شد و جایگزینی یک المان برجسته دیگر برای آن نمی تواند شما را مانند قبل خوشحال کند، پس بهتر است در انتخاب جزییات تزیین منزل خود تعادل را رعایت کنید با این کار می توانید برای مدت بیشتری از آن ها لذت ببرید بدون آنکه از آن ها خسته شوید.

تزیینات منزل را برجسته کنید!!

درست در مقابل بند قبل بهتر است با برجسته کردن برخی از تزیینات یک نقطه ی کانونی در فضای خود اجاد کنید. این نقطه ی کانونی با کمک یک تابلو نقاشی جسورانه، یا کوسن های خوش رنگ و… می تواند در فضای شما ایجاد شود و از آن لذت ببرید. در واقع نقطه کانونی در تزیین خانه علاوه بر این که به چیدمان شما کمک میک ند، جلوه ای خاص و جذاب را نیز خلق می نماید. توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب یک آیتم جدید برای فضای خود به هماهنگی آن با فضا و از بین نرفتن نقطه ی کانونی تان حتما دقت کنید.

 

در تزیین منزل از گذشته رها شوید.

از گذشته رها شوید و جزییات جدید را تجربه کنید. استفاده از یک سبک دکوراسیون برای مدت های طولانی می تواند کسالت آور باشد. بهتر است بعد از مدتی ظاهر دکوراسیون خود را تغییر دهید و چهره ی منحصر به فردی به آن ببخشید لوازم قدیمی را با لوازم نو تعویض کنید و طرح و نقش جذاب تری به فضای داخلی تان ببخشید. برای این کار استفاده از اکسسوری کوچک و مدرن مثل پاف و کوسن، تابلوهای دکوری و مجسمه ها می توانند کمک زیادی به تغییر تزیین خانه شما نمایند.

 

نسخۀ صوتی: ۷ اشتباه رایج در دکوراسیون منزل

نسخۀ صوتی: ۷ اشتباه رایج در دکوراسیون منزل— همکار محترم مجموعه مارسین، پریسا از اشتباهاتی می گوید که ظاهر منزل را بهتر نمی کند و راه حل درستی برای آن ارائه می دهد. وقتی دکوراسیون منزل را تصور می کنیم شاید رنگ دیوار و چیزهای غیرضروری را ملاک قرار دهیم اما توجه متخصصین طراحی دکوراسیون در موارد دیگری است. بهتر است هر چیزی به اندازه و از طرح های جدید انتخاب شود و عادات سنتی و شلوغ ترک شود. در این پادکست به طور خلاصه ۷ نکته بیان شده که با به کار گیری این نکات ساده دکوراسیون منزل بسیار تغییر می کند.

در پایان

مجموعه مارسین با فعالیت در حوزه خرید عمده صنایع دستی و همچنین مدو استایل سعی دارد با دادن اطلاعات مناسب به مخاطبان خود سعی در افزایش آگاهی آنها داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *