مجله استایل, مجله مارسین

اصول ست کردن لباس های طرح دار مردانه

اصول ست کردن لباس های طرح دار مردانه

اصول ست کردن لباس های طرح دار مردانه

هماهنگی و منظم بودن لباس‌ها جزو دو ویژگی اساسی است که هر مرد شیک پوشی باید آن را در نظر داشته باشد. ست کردن لباس‌ها سبب می‌شود تا شما همیشه زیبا و شیک پوش به نظر برسید. علاوه بر لباس‌های ساده و کت و شلوارهای یک رنگ، شما می‌توانید کت و شلوار و لباس‌های طرح دار خود را نیز با یکدیگر ست کنید و شیک به نظر برسید. با مارسین همراه شوید تا درباره اصول ست کردن لباس‌ های طرح دار مردانه اطلاعات کاملی را کسب کنیم.

اصول ست کردن لباس‌ های طرح دار مردانه

در این مقاله سعی می‌کنیم تا ۵ نوع از رایج‌ترین الگوهای ست کردن لباس‌ های طرح دار مردانه در این مقاله را بررسی کنیم.

شما می‌توانید با هر سبک پوششی که دارید چه سبک کلاسیک و چه سبک اسپرت، تنها با اضافه کردن یک کروات طرح دار جلوه بیشتری به لباس‌های خود دهید و زیبا جلوه کنید.

تنها کافی است پس زمینه رنگی مشابه با پیراهن یا کت شما داشته باشد. بسیاری از آقایان از استفاده لباس یا کروات طرح دار ترس دارند اما در واقع لباس‌های طرح دار ریسک بزرگی نیست، زیرا علاوه بر جلوه دادن به پوشش شما می‌تواند کمک بهتری به ست کردن لباس‌هایتان کند.

انواع پارچه‌های طرح دار مردانه

پارچه‌های ساده

پارچه‌های ساده طرح خاصی ندارند و تنها یک رنگ هستند که در عین سادگی زیبایی خود را دارند.

انواع پارچه‌های طرح دار مردانه - پارچه ساده

پارچه‌های راه دار

پارچه‌های راه دار یکی از رایج‌ترین پارچه‌ها برای استفاده لباس‌های مردانه است. پارچه‌های راه دار هم به صورت عمودی و هم افقی وجود دارد.

انواع پارچه‌های طرح دار مردانه - پارچه راه راه

پارچه‌های چهارخانه

پارچه‌های چهارخانه طیف گسترده‌ای دارند و رنگ بندی و تنوع در مدل‌های آن بسیار زیاد است. از پارچه‌های چهارخانه بیشتر در طراحی پیراهن‌های نیمه کلاسیک مردانه یا طرح جیب بر روی پیراهن استفاده می‌کنند.

انواع پارچه‌های طرح دار مردانه - پارچه چهارخونه

پارچه‌های جناغی

پارچه‌های جناغی نوعی از پارچه هستند که از نخ و پنبه تولید می‌شوند و بر روی این پارچه‌ها طرح‌های مورب دیده می‌شود. این پارچه‌ها اغلب برای لباس‌های زمستانی استفاده می‌شود و برخی برای کت و شلوار از آن استفاده می‌کنند.

انواع پارچه‌های طرح دار مردانه - پارچه جناقی

پارچه‌های درشت باف، ریز بافت، فاستونی

بر روی این پارچه‌ها طرح خاصی دیده نمی‌شود بلکه خود پارچه دارای بافت و طرح است. در برخی از این نوع پارچه‌ها طرح‌های درشت، برجسته و قابل لمس است و در برخی دیگر بسیار ریز است.

پارچه‌های فاستونی نیز یکی از نمونه‌های رایج کت و شلواری است که اغلب آقایان از این نوع پارچه استفاده می‌کنند.

انواع پارچه‌های طرح دار مردانه - پارچه فاستونی

پارچه‌های گل دار

متاسفانه برخی افراد گمان می‌کنند که پارچه‌های گل دار تنها مخصوص خانم‌ها است و در ست کردن لباس‌ های طرح دار مردانه کاربردی ندارد. این در حالی است که برخی از پارچه‌های گل دار با گل‌های رنگی (گل‌های بزرگ با رنگ‌های روشن) یا گل‌های ظریف با رنگ‌های تیره، می‌توانند برای آقایان نیز مناسب باشد. و سبک پوششی آن‌ها را پر جلوه‌تر و شیک‌تر کند، زیرا اکثر آقایان در کمد لباس خود تنها پیراهن‌های ساده، راه دار یا چهارخانه دارند در نتیجه استفاده از پارچه‌های گل دار به عنوان تنوعی در سبک پوششی برای پیراهن آقایان می‌تواند مناسب باشد.

انواع پارچه‌های طرح دار مردانه - پارچه گلدار

پارچه‌های ترمه دوزی

ترمه دوزی بر روی پارچه که یکی از هنرهای اصیل ایران و هند است.

این پارچه‌ها یک انتخاب بسیار کلاسیک و لوکس برای آقایان می‌باشد. پارچه‌های ترمه دوزی اغلب ساتن هستند که زیبایی خاصی دارند. از این پارچه‌ها در طراحی قسمتی از یقه کت، کروات یا دستمال جیب کت استفاده می‌شود.

انواع پارچه‌های طرح دار مردانه - پارچه ترمه

پارچه‌های خال دار

یکی دیگر از انواع پارچه‌های طرح دار پارچه‌های خال دار است که در دو نوع مختلف وجود دارد.

پارچه‌هایی که دارای خال‌های درشت با رنگ کاملا متضاد یا پس زمینه پارچه است که برای سبک پوششی اسپرت مناسب است و نوع دوم آن پارچه‌هایی با خال‌های ریز و رنگی مشابه با پس زمینه پارچه است که متناسب با سبک پوششی کلاسیک است.

حال که با انواع پارچه‌های طرح دار آشنا شده‌اید بهتر است اصول ست کردن لباس‌های طرح دار مردانه را فرا بگیریم.

۱- هنگام ست کردن لباس‌ های طرح دار مردانه به طیف رنگی توجه داشته باشید

هیچ گاه به هنگام انتخاب لباس بی توجه به رنگ‌ها نباشید. یکی از مهم‌ترین اصول ست کردن لباس‌ها و هماهنگی میان تمام پوشش انتخاب صحیح رنگ‌ها است.

طیف رنگی پیراهن، کت و شلوار شما باید با یکدیگر هارمونی و هماهنگی داشته باشد. اما این بدان معنا نیست که تمام پوشش شما یک رنگ باشد. بلکه با تغییر تنالیته رنگی از رنگ‌های کمرنگ و پر رنگ که در یک خانواده هستند استفاده کنید.

ست کردن لباس های مردانه

۲- از اکسسوری های طرح دار استفاده کنید

اگر جزو آن دسته از آقایانی هستید که جسارت استفاده از کت و شلوارهای چهارخانه یا پیراهن‌های گل دار را ندارید، بهتر است در کنار لباس ساده خود از یک پارچه طرح‌دار نیز استفاده کنید. به طور مثال اگر پیراهن و کت و شلوار شما ساده است بهتر است از یک دستمال جیب طرح دار با ترکیب رنگی مشابه کت و پیراهن یا یک کروات طرح دار استفاده کنید.

با این کار شما میتوانید یک سبک خود را از یکنواختی نجات دهید و جلوه بیشتری داشته باشید. حتی شما می‌توانید از لباس‌های طرح دار مانند پیراهن راه دار در کنار یک دستمال چیب طرح دار نیز استفاده کنید.

۳- از طرح‌های شبیه به هم در کنار هم استفاده نکنید

یک استایل خوب زمانی زیبا جلوه می‌کند که با اصول خاصی زینت داده شود.

به طوریکه زمانی که به یک مرد نگاه می‌کنید طرح‌های پوشش او حس زنده بودن و پویایی داشته باشد. اما زمانی که از چند طرح مشابه در کنار هم استفاده کنید، زیبایی خود را از دست می‌دهد. به طور مثال استفاده از پیراهن با راه‌های درشت در کنار کت و شلوار با راه‌های ریز درست نیست زیرا پس از گذشت چند ساعت چشم‌ها را خسته می‌کند و جلوه خود را از دست می‌دهد.

۴- استفاده از طرح‌های مختلف در کنار هم

همانطور که قبل‌تر هم گفته شد، انتخاب پوششی که طرح‌هایی شبیه به هم داشته باشد خسته کننده و تکراری خواهد بود.

برای آن که تنوع در سبک پوشش خود را بالا ببرید می‌توانید از ترکیب رنگ‌های متفاوت و الگوهای متفاوت، پارچه‌های طرح دار در کنار هم استفاده کنید.

به طور مثال شما می‌توانید پیراهن چهارخانه خود را با یک کروات با رنگ تیره‌تر و طرح متفاوت مثلا خال‌دار ست کنید و در نهایت هماهنگی و نظم، زیبا بدرخشید. تنها کافی است کمی جسارت به خرج دهید و تنوع و طیف رنگ و طرح متفاوت را در کنار هم استفاده کنید.

اصول ست کردن لباسهای طرح دار مردانه

۵- مدل‌های گوناگون را تست کنید

پوشیدن لباس‌های طرح دار به خصوص برای آقایان لازم است زیرا اعتماد به نفس آن‌ها را بالا برده و احساس خوبی در آن‌ها ایجاد می‌کند.

پوشیدن و ست کردن لباس‌ های طرح دار مردانه کار دشواری نیست و تنها به مقداری تمرین و مهارت نیاز دارد. به خاطر داشته باشید که متفاوت بودن در میان یک جمع دلیلی بر خاص بودن یا جدا بودن شما از جمع نیست بلکه شما باید بدانید به گونه‌ای از لباس‌های خود استفاده کنید تا از آن لذت ببرید.

مدل های گوناگون لباسهای مردانه - اصول ست کردن لباس های مردانه

در پایان

مجموعه مارسین با فعالیت در حوزه مد و استایل،حوزه های مختلف هنری و خرید صنایع دستی سعی دارد با دادن اطلاعات مفید به مخاطبان خود،انتخاب را برای انان ساده تر کند.


مارسین-سایت فروش صنایع دستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *