مجله استایل, مجله مارسین

جدیدترین مدل‌ جوراب فانتزی و طرح‌دار

جدیدترین مدل‌ جوراب فانتزی و طرح‌دار

چرا پوشیدن جوراب اهمیت دارد؟

ین روزها بسیاری از افرادی که به استایل کژوال یا اسمارت کژوال علاقه دارند، استایل خود را با جوراب فانتزی و طرح‌دار کامل و چشمگیر می‌کنند. جوراب رنگی و فانتزی تنها مناسب دختران جوان نیست و خانم‌ها و آقایان حتی با کت و شلوار می‌توانند در هر سنی از جوراب فانتزی و رنگی بهره‌مند شوند. در
ادامه مقاله سعی داریم چند مدل از این اکسسوری پرطرفدار را به شما معرفی کنیم
بسیاری تصور می‌کنند که پوشیدن جوراب اهمیتی ندارد و به عنوان یک اکسسوری غیرضروری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این تصور کاملا اشتباه است و پوشیدن جوراب فواید بسیاری به همراه دارد که خرید جوراب را ضرورت می‌بخشد.
بسیاری از مربیان ورزش اجازه ورود ورزشکاران را بدون جوراب در تمرینات یا مسابقات ورزشی نمی‌دهند. چرا که جوراب هنگام دویدن، راه رفتن و انجام تمرینات ورزشی از پا محافظت می‌کند و مانع پیچ خوردن پا یا ایجاد مشکلاتی در ناحیه مچ پا می‌گردد.
پا در کفش تعریق می‌کند، باکتری در فضای تاریک و مرطوب رشد می‌کند و در نتیجه پای بدون جوراب در کفش دچار بوی بد عرق می‌گردد. اما پوشیدن جوراب میزان تعریق پا را تا حدودی کنترل می‌کند و پا کمتر بو می‌گیرد. همچنین امکان به‌وجود آمدن قارچ یا انواع باکتری روی پا به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

نکاتی که باید در خرید جوراب به یاد داشته باشیم

بسیاری از جوراب‌ها یک بار مصرف هستند. به بیان دیگر جوراب‌های بی‌کیفیت که از الیاف نامرغوب تهیه می‌شوند، به سرعت بو می‌گیرند.

تعریق پا را به خود جذب نمی‌کنند، انعطاف‌پذیری بالایی ندارند یا به سرعت نخ‌نما یا سوراخ می‌شوند. در این صورت پیش از خرید جوراب دلخواهتان باید نکاتی را به یاد داشته باشید تا یک خرید باکیفیت را تجربه‌ کنید و در نتیجه در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید.

کیفیت جوراب اهمیت دارد

جوراب مردانه، زنانه یا بچگانه‌ باید به گونه‌‌ای طراحی شده‌ باشد که پا در آن احساس راحتی کند. با این حال جوراب‌هایی که کیفیت مناسب و بالایی ندارند به خوبی از پایتان محافظت نمی‌کنند و ممکن است پایتان در خطر انواع باکتری قرار گیرد.
به گفته محققان پای انسان شامل ۲۵۰،۰۰۰ غده تعریق است. به همین دلیل پاها در معرض تعریق بیشتری نسبت به سایر اعضای بدن قرار دارند. از این جهت کیفیت نامرغوب جوراب خطراتی برای پا به همراه دارد. از این جهت در صورتی که جورابی نتواند تعریق پا را به خوبی جذب کند، ممکن است پایتان دچار زخم یا تاول گردد.
 اگرچه نخ پنبه یکی از مرغوب‌ترین جنس پارچه محسوب می‌شود، اما بهتر است در تولید جوراب مورد استفاده قرار نگیرد، چرا که نخ پنبه میزان رطوبت را افزایش می‌دهند و با پوشیدن جوراب تمام نخ احساس می‌کنید پاهایتان مرطوب و ناخوشایند هستند. از این رو در صورتی از جوراب تمام نخ پنبه استفاده کنید که مطمئن باشید پایتان دچار تعریق بیشتری نمی‌شود.
بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که از جوراب‌هایی با الیاف ترکیبی استفاده کنند.
از این رو ترکیب الیاف نایلون، اکریلیک و نخ مانع افزایش تعریق می‌شود و شما احساس راحت و خوشایندی را در این نوع جوراب‌ها تجربه خواهید کرد.
علاوه بر این به یاد داشته باشید که در هر فصلی جوراب مناسب آب و هوای همان فصل را تهیه کنید. برای مثال جوراب پشمی از پای شما در برابر آب و هوای سرد محافظت می‌کند. جوراب‌هایی که نازک‌تر هستند و از الیاف مناسبی تهیه شده‌اند، جریان هوا را از خود عبور می‌دهند و برای استفاده در فصل‌های گرم مناسب هستند.

هدف از خرید جوراب چیست

پیش از خرید جوراب باید به این سوال پاسخ دهید که هدف از خرید جواب چیست؟ پاسخ به این سوال، خرید شما و انتخاب مدل جوراب را آسان می‌کند. علاوه بر این در هزینه‌های خود صرفه‌ جویی می‌کنید و تجربه بهتری خواهید داشت.
اگر می‌خواهید برای محل کار یک جوراب تهیه کنید، سعی کنید از جوراب‌هایی با الیاف ترکیبی بهره‌مند شوید تا پایتان در جوراب دچار تعریق کمتری شود و احساس خستگی کمتری را تجربه کنید، چرا که به طور میانگین پای شما در محل کار بیش از ۸ ساعت در جوراب و کفش قرار دارد.
اگر می‌خواهید برای تمرینات ورزشی یا پیاده‌روی جوراب مناسبی تهیه کنید.
سعی کنید حتما جنس، مدل پاشنه، پنجه و کف جوراب را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که جوراب ورزشی با جوراب‌های معمولی که به صورت روزمره به پا می‌کنید تفاوت دارد. این مدل جوراب‌ها از پای شما در تمرینات ورزشی و انواع کشش پا محافظت بیشتری می‌کنند.

به سایز جوراب توجه کنید

بسیاری از افراد در خرید جوراب هرگز به سایز آن توجه نمی‌کنند، در نتیجه جوراب تنگ می‌شود و پا را آزار می‌دهد یا آنقدر بزرگ می‌شود که هنگام راه رفتن از پا خارج می‌گردد. در این صورت توصیه می‌کنیم.
پیش از خرید جوراب زنانه، مردانه یا بچگانه حتما به سایز آن توجه کنید.
برخی از جوراب‌ها سایز دارند و شما می‌توانید سایز مناسب کف پایتان را تهیه کنید. اما برخی دیگر سایز ندارند و بر اساس عدد یا انعطاف پذیری بالا به فروش می‌رسند. به همین دلیل سایز و مدل جوراب زنانه، مردانه، دخترانه، پسرانه یا بچگانه متفاوت هستند و هر یک در یک اندازه به‌خصوصی تولید می‌شوند.

بهترین مدل جوراب را تهیه کنید

آخرین مرحله خرید جوراب، توجه به مدل جوراب است. توصیه می‌کنیم حتما مدل جوراب مورد علاقه خود را تهیه کنید تا پس از خرید از مدل آن پشیمان نشوید. چرا که بسیاری از فروشگاه‌ها به دلیل رعایت اصول بهداشتی، این اکسسوری را همچون لباس زیر، پس از استفاده پس نمی‌گیرند.
این اکسسوری محبوب هر ساله در طرح و رنگ‌های متفاوتی وارد بازار می‌گردد که توجه بسیاری از خانم‌ها و آقایان را در سنین مختلف به خود جلب می‌کند. یکی از جدید و محبوب‌ترین مدل آن، جوراب فانتزی است که نه تنها ظاهر زیبایی دارد، بلکه استایل شما را جذاب و متفاوت می‌کند.
جوراب فانتزی ساق کوتاه یکی از مدل‌های محبوبی است که در رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون تولید می‌شود، اندازه این مدل جوراب تا مچ پا است. با این حال جوراب فانتزی بلند دخترانه نیز طرفداران خود را دارد که می‌توانید آن را با استایل خاص و مدرن کژوال ترکیب کنید.

مدل جوراب فانتزی و طرح‌دار

بسیاری تصور می‌کنند که مدل جوراب فانتزی و طرح‌دار تنها مخصوص دختران جوان است و آقایان یا پسران جوان نمی‌توانند از آن بهره‌مند شوند. از این رو جالب است بدانید که این روزها بسیاری از استایلیست‌هایی که به استایل رسمی با کت و شلوار مردانه علاقه‌دارند، از جوراب فانتزی مردانه همچون جوراب‌ رنگی مردانه یا خال‌خالی نیز بهره‌مند می‌شوند که توجه بسیاری از علاقه‌مندان به مد و فشن را نیز به خود جلب کرده است.

از این رو در ادامه مقاله به جدیدترین مدل جوراب فانتزی و طرح‌دار می‌پردازیم تا خرید ساده و به یادماندنی را تجربه کنید

جوراب فانتزی رنگی

جوراب فانتزی رنگی و ساده یکی از پرفروش‌ترین مدل جوراب مردانه در دو سال اخیر بوده است که نه تنها آقایان علاقه‌مند به استایل کژوال یا غیررسمی، بلکه آقایان علاقه‌مند به استایل رسمی می‌توانند جوراب فانتزی رنگی را تهیه کنند و استایل جذابی داشته باشند.
خانم‌هایی که به استایل اسپرت یا کژوال یا استایل‌های رنگی و تابستانه علاقه دارند، می‌توانند به همراه کفش کتانی زنانه، از جوراب‌های رنگی نیز بهره‌مند شوید. چرا که یک جوراب فانتزی رنگی استایل ساده را جذاب‌، مدرن و منحصر به‌فرد می‌کند.

جوراب خال خالی

از دیگر مدل جوراب فانتزی می‌توان به جوراب خال خالی در رنگ‌های مختلف اشاره کرد. این مدل جوراب نیز مورد استفاده آقایان و خانم‌ها در هر سنی قرار می‌گیرد و استایل کژوال و مدرن را جذاب و چشمگیرتر می‌کند. ناگفته نماند که جوراب خال خالی سفید و مشکی جزء طرح‌های پر فروش است.
در چند سال اخیر جوراب راه راه دخترانه و پسرانه طرفداران بسیاری داشته است. این مدل جوراب فروش بالایی در بازار دارد. با این حال جوراب راه راه رنگین کمانی بلند، یکی از ترندهای جذاب دخترانه است که می‌توانید آن را به همراه شلوارک دخترانه یا دامن اسپرت ست کنید.

جوراب فانتزی طرح‌دار

جوراب فانتزی طراح‌دار، دریایی از طرح و مدل را در بر دارد که روز به روز طراحان، مدل جوراب فانتزی متفاوت و جذاب را به بازار عرضه می‌کنند. برای مثال جوراب لنگه به لنگه با طرح هندوانه، لیمو یا زنبور یکی از طرح‌های متفاوت و پر فروش بوده است.
همچنین طرح این جوراب‌های فانتزی از تمام اشیاء یا اشخاص شناخته شده همچون جلد پفک نمکی، نقاشی ونگوگ، چهره فریدا نقاش معروف و… ایده گرفته می‌شود که هر فردی با توجه به سلیقه خود می‌تواند مدل جوراب فانتزی و طرح‌دار جذابی را انتخاب و تهیه کند.
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.