مجله استایل, مجله مارسین

مدلینگ در افغانستان؛ آقا و بانوی زیبای سال ۲۰۲۰

مدلینگ در افغانستان؛ آقا و بانوی زیبای سال ۲۰۲۰


رقابت زیباترین مدل سال ۲۰۲۰ در افغانستان برای نخستین بار در این کشور برگزار شد.

در این رقابت تقریبا ۶۰ جوان دختر و پسر که به فعالیت در چارچوب مدل مد و زیبایی مشغولند، روی سکو رفتند. نام این دور رقابت‌ها هم انتخاب «آقا و بانوی زیبای سال ۲۰۲۰» بود.

برگزارکنندگان رقابت هم این گردهمایی را با هدف شناسایی مدل‌های تازه و معرفی آن‌ها به شرکت‌ها و نهاد‌های تبلیغاتی برگزار کردند.

صنعت تبلیغات در افغانستان چند سالی‌است که جان گرفته است، اما هنوز کمبود مدل موفق در آن احساس می‌شود. در برخی موارد مدل‌ها و عوامل تبلیغاتی از کشور‌های همسایه ایران و پاکستان، کالا‌هایی را که در افغانستان خریدار دارد، از طریق تلویزیون‌ها به مشتریان افغان معرفی می‌کنند.

حامد ولی، از مدیران این برنامه به خبرنگاران گفت: ما از میان ۶۰ نفر بیست بهترین را انتخابات می‌کنیم و از میان آنها، ده بهترین و بعد دو نفر بهترین نهایی، یکی از میان مردان و دیگری از میان زنان، عنوان آقا و بانوی زیبای سال ۲۰۲۰ را از آن خود خواهند کرد.

معیار‌های مختلفی برای این گزینش در نظر گرفته شده است. جذابیت ظاهری، زیبایی چهره و اندام، ادا، سلیقه، کردار و گفتار معیار‌هایی است که داوران برای انتخاب بهترین مدل در نظر می‌گیرند.

بیشتر مدل‌ها لباس‌های سنتی افغان بر تن داشته‌اند، اما برخی نیز ترکیبی از لباس افغانی و غربی ارائه داده‌اند. آرایش‌ها هم چیزی بین آراستگی محلی و خارجی است.

این نخستین سال است که در کابل چنین رقابتی برگزار می‌شود.

مدیران برنامه در نظر دارند که پس از انتخاب آقا و بانوی زیبای کشور، آموزش‌های لازم برای موفقیت در شغل تازه آنان را در زمینه مدل، در اختیارشان قرار دهند.

دایره این شغل به تبلیغات کالا‌ها محدود نمی‌شود و می‌تواند سرنوشت مدل‌های جدید را در دنیای تجارت، فیلم و سینما رقم بزند.


مارسین-سازه هایی از جنس هنر و تجربه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *