مجله استایل, مجله مارسین

پاک کردن لکه انار از روی لباس ، فرش و مبل

پاک کردن لکه انار از روی لباس فرش مبل

چگونه لکه های آب انار ر پاک کنیم؟

انار یکی از سالم ترین و خوشمزه ترین میوه های دنیاست و موردعلاقه بسیاری از مردم سراسر جهان می باشد. اگرچه انار فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما لکه آنها می تواند برای پاک کردن سطوح مختلف کابوس باشد.

 اگر می‌خواهید با انار غذا بخورید یا آشپزی کنید، مطمئن شوید که روی سطحی کار می‌کنید که برای لک کردن آن مشکلی ندارید.

برای باز شدن درست برخی میوه ها باید دقت کافی را داشته باشید. روند باز کردن انار ممکن است لباس شما را لکه دار کند و نیاز به توجه درست دارد . سوال اینجاست که چگونه آب انار را از روی لباس پاک کنیم؟

پاک کردن لکه انار از روی فرش

ترفند های پاک کردن لکه انار

انار ساختار بسیار پیچیده ای دارد و برای بیرون آوردن دانه های نرم بدون خرد کردن آنها به مراقبت بسیار زیادی نیاز است . بد نیست که شما نیز اطلاعات لازم را در مورد انار و لکه هایی که از میوه به دست می آید را داشته باشید زیرا می تواند به یک مشکل واقعی تبدیل شود و لباس های شما را برای همیشه خراب کند.

چند ترفند وجود دارد که می‌توانید برای پاک کردن لکه‌های انار دنبال کنید ، اما نکته مهم از بین بردن سریع لکه است زیرا اگر برای مدت طولانی روی هر سطحی بماند، ممکن است پاک کردن لکه غیرممکن باشد.

انواع مختلفی از نکات ، تکنیک ها و روش ها وجود دارد که می تواند به شما در رفع این مشکل کمک کند. این مقاله تقریباً تمام جنبه های جزئی تا اصلی لکه های انار را بررسی می کند ، با مارسین همراه باشید.

پاک کردن لکه های انار

آیا انار لباس را لکه دار می کند؟

انار یکی از معدود میوه هایی است که لباس، فرش، پارچه یا هر سطح دیگری را لکه دار می کند، حتی اگر پوست شما باشد. آب انار رنگ قوی ای دارد که به راحتی می تواند روی لباس شما اثر بگذارد.

اگرچه انواع پارچه ها و رنگ ها از آب انار لکه دار می شوند ، اما لباس های رنگ روشن با پارچه های نسبتاً نرم بیشتر مستعد چنین لکه هایی هستند. از بین بردن لکه ها در این شرایط نیز در مقایسه با پارچه های دیگر مانند فرش یا پارچه های مشکی کمی دشوارتر است.

آیا پاک کردن لکه انار از روی لباس سخت است؟

پاسخ به این سوال کاملاً به این بستگی دارد که لکه انار شما چند ساله است. اگر به محض اینکه لکه‌هایتان به لباس‌هایتان رسید، شروع به پاک کردن آن کنید، احتمال زیادی وجود دارد که با حداقل تلاش به نتایج عالی برسید.

هر چه لکه مدت زمان بیشتری روی لباس شما باقی بماند، پاک کردن آن برای شما دشوارتر می شود. ممکن است زمانی فرا برسد که پاک کردن لکه از روی لباس شما کاملا غیرممکن شود. به همین دلیل است که باید در اسرع وقت فرآیند حذف لکه را شروع کنید.

جدا از لباس، لکه های انار حتی از روی پوست شما هم به سختی پاک می شوند. ممکن است علائم رنگ قرمز روی پوست خود مشاهده کنید و با گذشت زمان سخت شوند. ممکن است لازم باشد از آب لیمو برای از بین بردن آنها از پوست خود استفاده کنید.

پاک کردن لکه انار

چگونه لکه های انار را از لباس با لکه بر پاک کنیم؟

استفاده ار برخی اسپری های لکه بر میتواند بسایر موثر باشد زیرا این توانایی را دارد که سخت ترین استاتین ها را بدون هیچ زحمتی از روی پارچه ها پاک کند. به همین دلیل است که مردم در سراسر جهان هر زمان که با لکه سختی مانند آب انار مواجه می شوند به فکر این محصولات می افتند.

لکه بر را در آب گرم یا سرد اضافه کنید و اجازه دهید لباس شما مدتی در آن بماند. متخصصان توصیه می کنند که پارچه لکه دار خود را حداقل 30 دقیقه در آن نگه دارید.

 اگر روی لباس های سفید رنگ لکه انار دارید، ممکن است پارچه شما برای مدت نسبتاً طولانی نیاز به خیس شدن داشته باشد.

اسپری های از بین برنده و پاک کننده لکه انار

چگونه لکه های انار را از لباس با جوش شیرین پاک کنیم؟

جوش شیرین قطعا می تواند لکه ها را از روی لباس شما پاک کند. اغلب به عنوان یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن لکه های بسیار سخت انار و در عین حال بهترین نتایج در نظر گرفته می شود.

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن لکه ، شما را از استفاده از سفید کننده یا محصولات مرتبط با آن جلوگیری می کند.

برای انجام این کار ، کافیست مقداری آب را گرم کرده و آن را تا 100 درجه سانتیگراد بجوشانید.

سپس حدود 1 یا 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک فنجان بریزید و آب جوش را داخل آن بریزید. مطمئن شوید که جوش شیرین برای پاک شدن لکه کافی است. آب را خوب هم بزنید تا جوش شیرین به طور کامل در آب حل شود.

حالا این مخلوط را در یک ظرف یا لگن بزرگ بریزید و پارچه لکه دار خود را در آن قرار دهید و اجازه دهید در مخلوط آب و جوش شیرین به مدت 15 تا 20 دقیقه و حداکثر 30 دقیقه بماند.

در نهایت حالا پارچه‌تان را با آب سرد یا ولرم بشویید و آن را کاملا بشویید.

از بین بردن لکه لباس با جوش شیرین

چگونه لکه های انار را از لباس با نمک پاک کنیم؟

تنها در صورتی که لکه جدید باشد و سفت نشده باشد، نمک می تواند به راحتی لکه های انار را از روی لباس شما پاک کند. نمک می تواند به عنوان یک شوینده بسیار قوی عمل کند و در عین حال تک تک باقی مانده آب انار را از لباس شما خارج کند.

می توانید با ریختن آب روی پارچه و پاک کردن لکه ها در حالی که به انگشتان خود نمک میزنید، شروع کنید. این کار لکه را نرم می کند و به شما این امکان را می دهد که به راحتی آن را با شستن پارچه با آب یا کمک گرفتن از مواد شوینده پاک کنید.

چگونه آب انار را بدون سرکه از لباس پاک کنیم؟

راه ها و روش های زیادی برای از بین بردن لکه وجود دارد ، برخی از این روش ها خوب ، و برخی دیگر عالی هستند .دو روش برتر وجود دارد که به شما امکان می دهد لکه های لباس خود را بدون سرکه یا بدون شستشو از بین ببرید.

اولین نکته این است که آرامش خود را حفظ کنید و لباس های خود را در بیاورید، اما اگر امکان پذیر نیست، اجازه ندهید پارچه حرکت کند و لکه را بدتر کنید.

به سراغ شیر آب بروید و تا جایی که می توانید آب را از لباس هایتان عبور دهید. این باعث می شود که آب تا حد زیادی از بین برود و لکه واقعی را که باید از طریق فرآیندهای بعدی پاک شود، پشت سر می گذارد.

می توانید از یک شوینده معمولی کمک بگیرید ، مقداری از آن را بردارید و درست روی ناحیه لکه بمالید .

هنگامی که مواد شوینده به طور کامل در لباس های شما ظاهر شد، بگذارید  لباس های شما حدود 20 تا 30 دقیقه در آب بماند.

پس از گذشت زمان، لباس های خود را کاملا با آب بشویید. اگر لکه‌ها هنوز وجود داشت، این کار را یک بار دیگر تکرار کنید.

چگونه آب انار را بدون شستن از لباس پاک کنیم؟

برای پاک کردن لکه های انار از روی لباس خود بدون توجه به روشی که انتخاب می کنید، باید در برخی نقاط از آب استفاده کنید. اما اگر منظورتان از شستشو، استفاده از مواد شوینده برای از بین بردن لکه است، روش‌هایی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند کار را بدون شستشو انجام دهید.

با استفاده از سرکه یا آب لیمو می توانید آب انار را بدون شستشو از لباس های خود خارج کنید.

به سادگی آب لیمو یا سرکه را روی لکه بمالید . هنگامی که کاملاً در سرکه یا آب لیمو آغشته شد، بگذارید حدود 5 دقیقه در آنجا بماند. و سپس آن را بشویید .

پاک کردن لکه انار روی لباس

نحوه پاک کردن لکه انار از روی فرش و مبل

پاک کردن لکه انار از روی اثاثیه و فرش کمی پیچیده تر است زیرا نمی توانید پارچه را خیس کنید.

از طرفی بسیار مهم است که این کار را به درستی انجام دهید. برای از بین بردن موفقیت آمیز لکه انار از روی فرش و مبل و لوازم داخلی این مراحل را دنبال کنید:

ابتدا تا میتوانید نواحی لک شده را پاک کنید . سپس محلولی از 1 فنجان آب سرد و 1 قاشق چایخوری صابون ظرفشویی مایع را در یک کاسه مخلوط کنید.

از یک اسفنج یا پارچه نرم برای پاک کردن سطح لکه با محلول صابون ظرفشویی استفاده کنید. مطمئن شوید که آب صابون را به طور کامل روی پارچه یا فرش ریخته اید.حالا پارچه سفید را با سرکه سفید خیس کنید و شروع به پاک کردن صابون از پارچه کنید.

هنگامی که لکه انار پاک شد، باید از یک پارچه تمیز و آب تمیز برای شستشوی پارچه یا فرش استفاده کنید. این مرحله برای اطمینان از پاک شدن تمام باقی مانده صابون و سرکه از سطح مورد نیاز است.

پاک کردن لکه انار از روی فرش

نکته

اگر نتیجه مناسبی دریافت نکردید ، میتوانید از برخی پاک کننده های لکه و یا حتی از آب لیمو یا جوش شیرین استفاده کنید. قبل از پاک کردن لکه انار مطمئن شوید که این محصولات برای استفاده روی پارچه های شما بی خطر هستند . مثلا می توانید این کار را با آزمایش بر روی قسمت های کوچکی از سطوح که زیاد قابل دیدن نیستند  انجام دهید و ببینیدکه آیا محصول با پارچه واکنش ضعیفی نشان می دهد یا خیر.

همچنین میتوانید مقاله های مرتبط درباری نحوه از بین بردن لکه قهوه از روی لباس و تکنیک های از بین بردن لکه عطر و ادکلن از روی لباس را در مارسین مطالعه کنید .

مجموعه مارسین با فعالیت در زمینه انواع مسائل هنری مانند مد و استایل،فروش صنایع دستی سعی دارد با دادن اطلاعات مناسب به مشتریانش انتخاب و تصمیم گیری را برای آنها راحت تر کند.

مارسین-سایت فروش صنایع دستی

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *