مجله مارسین, مجله هنر

گران ترین تابلو فروخته شده دنیا

گران ترین تابلو فروخته شده دنیا

پس از یک دوئل 19 دقیقه ای در یک حراجی در نیویورک تابلوی نفیسی از “لئوناردو داوینچی” نقاش ایتالیایی به فروش رفت. به گزارش جنوب نیوز به نقل از وب سایت روزنامه نیویورک تایمز آمریکا، تابلوی ” سالواتور موندی” (منجی جهان) که احتمال زیادی می رود اثر لئوناردو داوینچی باشد شب گذشته در یک حراجی (کریستیز) در نیویورک به فروش رفت.

4 فرد پشت تلفن و یک نفر در داخل سالن حراجی برای خرید این تابلوی نفیس 500 ساله با یکدیگر رقابت کردند که در نهایت این تابلو با قیمت 450.3 میلیون دلار توسط یکی از آنها که بر اساس رسم معمول هویتش معلوم نیست، خریداری شد. این گران ترین تابلو فروخته شده دنیاست.

این گران ترین قیمتی است که تا کنون برای خرید یک تابلوی نقاشی قدیمی در جهان پرداخت شده است.تابلوی “منجی جهان” گمان می رود در سال 1505  به سفارش پادشاه وقت فرانسه و توسط داوینچی ایتالیایی خلق شده است. این تابلو تصویری از حضرت مسبح است که دست راستش را بالا گرفته و در دیگر دستش یک گوی شیشه ای دارد.

این تابلو 58 سال پیش در یک حراجی در لندن به قیمت 60 میلیون دلار فروخته شده بود اما آن زمان گمان می رفت این تابلو اثر یکی از شاگردان داوینچی باشد؛ سپس در سال 2013 در یک معامله خصوصی به قیمت 127.5 میلیون دلار از سوی یک مجموعه دار روس خریداری شده بود.

با وجودی که هنوز برخی کارشناسان نسبت به تعلق قطعی این تابلو به داوینچی تردیدهایی دارند اما حراجی کریستیز مدعی است این تابلو قطعا کار داوینچی بوده و به همین خاطر لقب “بزرگ ترین بازگشت هنری قرن بیستم” روی آن گذاشته اند.

در پایان

مجموعه مارسین با معرفی مشاهید حوزه هنر سعی دارد بر آگهی مخاطبان خود بیفزاید.در مجموعه مارسین علاوه بر خرید صنایع دستی اصفهان می توانید خرید تابلوهای نقاشی در سبک های مختلف را تجربه کنید و یا طرح مورد نظرتان را به هنرمندان مارسین سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *