مجله مارسین, مجله هنر

10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن که حتما باید ببینید

10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن

موزه هنر متروپولیتن که بیشتر با نام مت (The Met) شناخته می‌شود، یکی از برترین و بزرگترین موزه‌های جهان واقع در شهر نیویورک در آمریکا می‌باشد. این موزه افسانه ای بزرگ در سال 1870 تاسیس شد و بیش از 2 میلیون اثر را در خود جای داده است که قدمت آن‌ها حتی به 5000 سال پیش هم می رسد.

از مصر باستان تا هر جنبش بزرگ اروپایی و هنر آمریکایی و مدرن، به راحتی قابل درک است که چرا می توان ساعات زیادی را صرف کاوش در این گنجینه ملی کرد. مثلا تابلوی مادام ایکس اثر جان سینگر و مرگ سقراط اثر ژاک لوئیس دیوید، همگی از 10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن هستند که حتما باید ببینید. با مارسین همراه باشید تا بریم موزه گردی!

فهرست مطالب

1- مرگ سقراط اثر ژاک لوئیس دیوید در سال 1787

مرگ سقراط اثر نئوکلاسیک ژاک لوئیس دیوید یکی از 10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن است که لحظاتی قبل از مرگ فیلسوف بزرگ سقراط را به تصویر می کشد. اعتقاد بر این است که در آتن باستان، سقراط به فساد جوانان و انکار خدایان محکوم شد.

سقراط از بین گزینه های انکار عقاید خود یا نوشیدن شوکران سمی، گزینه دو را انتخاب کرد و به خاطر عقایدش مرد. ژاک لویی دیوید سقراط را به عنوان پیرمردی نشان می دهد که روی تخت نشسته است، با یک دستش آماده برداشتن جام زهر است، در حالی که دست دیگرش به سمت بالا است و شاید به سمت آسمان اشاره میکند!

برخی از پیروان او در حالی که سقراط برای آخرین بار برای آن‌ها سخنرانی می کند، با دست بر چشمانشان ناباورانه نگاه می کنند. گفته می‌شود زنی که در پس‌زمینه دست خود را به سمت بالا گرفته است، همسر سقراط است که با شوهرش خداحافظی می‌کند.

10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن مرگ سقراط
The Death of Socrates, Jacques-Louis David, 1787

2- خودنگاره با کلاه حصیری اثر ونسان ون گوگ در سال 1887

یکی از مشهورترین نقاشی های ونسان ون گوگ، خودنگاره با کلاه حصیری است که در زمان اقامت او ​​در پاریس از سال 1886 تا 1888 تکمیل شد. ون گوگ در حالی که نزد برادرش می ماند، بهترین آینه ای را که می توانست بخرد خریداری کرد و بیش از بیست خودنگاره تولید کرد.

ونسان زمانی که نمی توانست یک مدل بخرد یا احساس ضد اجتماعی بودن می کرد، اغلب سوژه نقاشی های خودش بود. با توجه به حالت غم انگیز صورتش در این اثر، شاید بتوان گفت که به علت مورد دوم بوده است. هر ضربه قلمو از نقاش برجسته نئو امپرسیونیست، تکنیک نمادین ایمپاستوی او را به نمایش می گذارد و بیننده را هیپنوتیزم می کند. ضربات کوتاه و تند اثر نیز به شخصیت ون گوگ اشاره دارد.

10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن خودنگاره ونسان ون گوگ
Self-Portrait with a Straw Hat, Vincent van Gogh, 1887

3- عبور ژنرال واشنگتن از رود دلاور اثر امانوئل لوتز در سال 1851

این نقاشی بدون شک یکی از مشهورترین تصاویر میهن پرستی آمریکایی است. عبور واشنگتن از رود دلاور نمادی از استقامت در مواجهه با مشکلات بزرگ است. این تابلوی بزرگ بارها در تاریخ خود تقلید و جشن گرفته شده است.

این نقاشی سفر خطرناک واشنگتن را در رودخانه یخ زده دلاور نشان می‌دهد. افراد گروه واشنگتن که از روحیه ضعیف برخوردار بودند، در روز کریسمس سال 1776 در یک حمله غافلگیرانه به سربازان دشمن مستقر در ترنتون، نیوجرسی، از دلاور عبور کردند.

در سال 1850 یک آتش سوزی در استودیوی لوتز به نقاشی آسیب رساند. در سال 1942 مجددا در یک بمباران آسیب دید و خوشبختانه هنوز در میان ما است.

مطالب پیشنهادی:

موزه هنر مدرن نیویورک+10 نقاشی معروف آن

آثار تاریخی ایران در موزه لوور

- عبور ژنرال واشنگتن از رود دلاور نقاشی معروف موزه مت
Washington Crossing the Delaware, Emanuel Leutze, 1851

4- پل روی برکه ای از نیلوفرهای آبی اثر کلود مونه در سال 1899

نیلوفرهای آبی کلود مونه یکی از مشهورترین مجموعه‌های نقاشی در تاریخ هنر است. پدر بنیانگذار امپرسیونیسم در طول 30 سال آخر زندگی خود به باغ گل و حوضچه ای که در حیاط خلوت خود در گیورنی نصب کرده بود روی آورد.

مونه در آثار خود بر تأثیر نور و خورشید متمرکز بود و با بیش از 250 نقاشی رنگ روغن بر این کار تسلط داشت. این نسخه خاص شامل پل عابر پیاده ژاپنی او است، که نقطه کانونی 12 نقاشی از 18 نقاشی بود که او در سال 1899 تکمیل کرد. این اثر جاودان از 10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن که حتما هنگام بازدید باید ببینید.

نیلوفر های آبی نقاشی مشهور موزه متروپولیتن
Bridge over a Pond of Water Lilies, Claude Monet, 1899

5- جمجمه گاو: قرمز، سفید و آبی اثر جورجیا اوکیف در سال 1931

این نقاشی رنگ روغن روی بوم اثر جورجیا اوکیف بخشی از مجموعه آلفرد استیگلیتز است که گفته می‌شود ایده او از «داستان بزرگ آمریکایی» را نشان می‌دهد. علاقه جورجیا اوکیف به نقاشی پس از گذراندن مدت زمانی در نیومکزیکو و دریاچه جورج نیویورک تغییر کرد. او به جای ساختمان‌های بزرگ نیویورک، بر روی طبیعت و مخصوصا جمجمه‌ها تمرکز کرد.

در این نقاشی، سطوح فرسوده و لبه های دندانه دار جمجمه، زیبایی صحرای آمریکا و قدرت روح آمریکایی را نشان می دهد. پس‌زمینه قرمز، سفید و آبی این اثر نیز حس میهن‌پرستی را انتقال می‌دهد.

شاید برایتان مفید باشد: آشنایی با انواع سبک های نقاشی

جمجمعه گاو اثر معروف موزه مت نیویورک
Cow’s Skull: Red, White, and Blue, Georgia O’Keeffe, 1931

6- مدونا و کودکی که با مقدسین بر تخت نشسته اند اثر رافائل در حدود سال 1504

به عنوان بخشی از یک محراب برای صومعه فرانسیسکن سنت آنتونیو در پروجا، هنرمند ایتالیایی رنسانس این نقاشی را در اوایل قرن شانزدهم تکمیل کرد. تصور می‌شود که انتخاب محافظه‌کارانه لباس کاملا پوشیده قدیسان و عیسی نوزاد، درخواستی از سوی راهبه‌ها بوده است که بیش از یک قرن در منطقه ای قرار داشت که صرفا برای راهبه ها در نظر گرفته شده بود.

مریم مقدس بر روی تخت نشسته است در حالی که قدیسان او را احاطه کرده اند و او از پایین به نوزاد قدیس جان باپتیست نگاه می کند. در قسمت بالای این اثر نیز، دنیای خدایی را همراه با دو فرشته نشان می دهد.

مدونا و کودکی که با مقدسین بر تخت نشسته اند 10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن
Madonna and Child Enthroned with Saints, Raphael, around 1504

7- مادام ایکس اثر جان سینگر سارجنت در سال 1883-1884

مادام ایکس از جنجالی ترین و بهترین کار های سینگر محسوب می شود. مادام ایکس، ویرجینی آوگنو گوترو، همسر آمریکایی یک بانکدار فرانسوی بود که به دلیل ظاهر زیبا و هنرمندانه‌اش در پایتخت فرانسه محبوب بود. سینگر این فرصت را داشت که در سال 1884 پرتره ای از او برای سالن پاریس بکشد. لباس ساتن مشکی که او پوشیده بود کاملا با پوست رنگ پریده او تضاد داشت.

پس از انتقادات فراوان به دلیل نمایش سبک جسورانه سوژه‌اش در حالی که بند لباسش از روی شانه راستش لیز می‌خورد، از سینگر خواسته شد تا نقاشی را از نمایشگاه حذف کند. مادام ایکس امروزه یکی از 10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن است که به دلیل محبوبیت و داستان پشت این شاهکار، جمعیت زیادی را به خئد جذب می‌کند

10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن مادام ایکس
Madame X, John Singer Sargeant, 1883-1884

8- ریتم پاییز شماره 30 اثر جکسون پولاک در سال 1950

هنرمند آمریکایی جیسون پولاک یکی از نیروهای محرک جنبش اکسپرسیونیسم انتزاعی است. ریتم پاییز شماره 30 یکی از برجسته ترین آثار اوست که برای بازی هنری مدرن و معاصر انقلابی بود. تکنیک نقاشی ریخته‌شده‌اش به او این آزادی را داد که هر طور که می‌خواهد نقاشی کند، تکان بخورد و رنگ را روی یک بوم بزرگ بپاشد.

چیزی که ممکن است شبیه دسته‌ای از رنگ پرتاب شده روی بوم به نظر برسد، ممکن است عمدی بوده باشد و نشان دهنده هوش فیزیک پولاک باشد. جکسون پولاک نه تنها در دنیای رنگ، بلکه در دنیای مد نیز بسیار تاثیر گذار بود.

آثار هنری معروف موزه هنر متروپولیتن ریتم پاییز
Autumn Rhythm: Number 30, Jackson Pollock, 1950

9- ارسطو با نیم تنه هومر اثر رامبراند ون راین در سال 1653

تصویر رامبراند از ارسطو فیلسوف یونانی یکی از بزرگترین پرتره های قرن هفدهم تلقی می شود. به نظر می رسد ارسطو در حالی که دست به کمر ایستاده و دست دیگرش را روی نیم تنه گذاشته است، در حال تفکر می‌باشد. شاید هم او موفقیت خود را با موفقیت هومر مقایسه می کند.

همچنین یک مدال از اسکندر مقدونی از زنجیر طلایی او آویزان است. نقاش هلندی از نور استفاده می کند تا پرتویی از نور را از طریق آنچه بیننده تصور می کند پنجره ای به چهره ارسطو است بتاباند. نقاشی سبک باروک برای حامی سیسیلی، آنتونیو روفو تکمیل شد.

نقاشی های معروف موزه هنر متروپولیتن ارسطو با نیم تنه هومر
Aristotle with a Bust of Homer, Rembrandt van Rijn, 1653

10- کلاس رقص اثر ادگار دگا در سال 1874

یکی دیگر از 10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن که قصد معرفی آن را داریم، کلاس رقص ادگار دگا می‌باشد. نقاش امپرسیونیست فرانسوی، ادگار دگا، وقت خود را به آثاری با مضمون رقص، به ویژه رقصندگان بالرین اختصاص داد. دگا پس از شرکت در تمرینات رقص استاد فرانسوی ژول پررو در خانه اپرای پاریس، توانست وضعیت و حرکات بدن این بالرین ها را کامل کند.

این اثر خاص یک بالرین در حال رقص را نشان می‌دهد که ژول پررو در حال نگاه کردن به او است. سایر رقصندگان را نیز می توان دید که در حال تمرین حرکات رقص خود هستند تا نوبت آن‌ها برای اجرا در مقابل استاد فرا برسد. دگا در سایه‌زنی رنگ‌ها استاد بود و در اینجا به‌طور کامل نمایش داده می‌شود. دیگر آثار باله مشهور دگا، کلاس باله، را می‌توانید در موزه اورسی پیدا کنید.

کلاس رقص نقاشی موزه مت
The Dance Class, Edgar Degas, 1874

جمع بندی

در این مجله از مارسین به بررسی 10 اثر هنری معروف موزه هنر متروپولیتن از جمله خودنگاره ونسان ون گوگ و نیلوفرهای آبی کلود مونه پرداختیم.مجموعه مارسین با فعالیت در انواع زمینه های هنری و همچنین فروش و خرید صنایع دستی سعی دارد بررسی مشاهیر و روش کار آنها باعث افزایش اطلاعات کاربران و مشتریان خود شود. آیا شما تابحال از این آثار هنری در موزه هنری متروپولیتن دیدن کرده‌اید؟ چه آثار دیگری در این موزه شما را مجذوب خود کرده است؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *