مجله استایل, مجله مارسین

رنگ سال 1401 و 2022💜+ست کردن لباس و طراحی داخلی

رنگ سال 1401 و 2022 و ست کردن لباس رنگ سال و طراحی داخلی متناسب با رنگ سال

رنگ سال 1401-2022 چیه ؟ این سوالی است که با نزدیک شدن به سال جدید، بسیاری از افراد به دنبال جواب آن میگردند. طرفداران مد نیز به انتظار مینشینند تا متناسب با آن، رنگ لباس، رنگ مو، دکوراسیون داخلی و … را انتخاب کرده و استایل مورد علاقه خود را داشته باشند.

پوشیدن لباس هایی با رنگ سال شما را بسیار جذاب و بروز نشان میدهد. اگر شما هم به دنبال رنگ سال 1401-2022 و ایده هایی برای ست کردن لباس ها و یا حتی طراحی داخلی فضای خود هستید در ادامه با مارسین همرا ه باشید تا با بروز ترین سبک ها به استقبال سال نو برویم.

رنگ سال 1401-2022 چه رنگی است ؟

 شرکت پنتون (Pantone)  واقع در ایالت نیوجرسی آمریکا، یک سازمان تولید رنگ بسیار بزرگ است که از سال 1963 به صورت غیر رسمی رنگ سال را انتخاب می کند. پنتون رنگ سال 1401-2022 را با نام سایه ای از آبی  (Very Peri) معرفی کرده است.

پنتون برای انتخاب این رنگ حساسیت خیلی بیشتری نسبت به سال های گذشته به خرج داد. چرا که بعد از مدت ها و گذشت 22 سال، این شرکت اقدام به ساخت رنگی جدید کرده است. به این ترتیب رنگ زیبای Pantone 17-3938 Very Peri برای اولین بار در تاریخ پنتون ایجاد شد که شامل تن های آبی با ته رنگ بنفش و قرمز است.

رنگ سال 1401 و 2022 بنفش آبی وری پری very peri

رنگ سال بر چه اساس انتخاب میشود ؟

فرآیند انتخاب رنگ سال نتیجه تحلیل روند است. به گفته‌ی پنتون، کارشناسان رنگ آن‌ها، دنیا را به دنبال تأثیرات رنگ‌های جدید می‌گردند. این عوامل میتوانند شامل شرایط اجتماعی، روانشناسی و اقتصادی جامعه،‌ مد و ترند، مجموعه های هنری و هنرمندان جدید، تمام زمینه های طراحی، صنعت سرگرمی، فیلم های در حال تولید، مقاصد محبوب سفر، و همچنین سبک زندگی جدید باشد.

رنگ سال 1401-2022 بیانگر چیست؟

همانطور که در مقاله سال گذشته مربوط به رنگ سال 1400 و 2021 مارسین اشاره کردیم، زرد و خاکستری بیانگر حس و حال مردم جهان و همه گیری ویروس کرونا بود.

طی چند سال گذشته، پنتون در تلاش بود تا به نحوی با انتخاب رنگی مناسب، تاثیرات منفی ویروس کرونا را کاهش دهد. Very Peri به عنوان رنگ سال 1401-2022 ، امید به آینده ای بهتر را پس از یک سال انزوا و نیز قرنطینه های پی در پی به ارمغان می آورد. رنگ امسال ترکیبی از آبی و مقداری قرمز است که رنگ آبی آن بیانگر آرامش و ثبات، و رنگ قرمز نیز نشان دهنده شور و نشاط است.

آیزمن، مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون، در بیانیه‌ای گفت: «در حالی که به دنیای تغییرات بی‌سابقه می‌رویم، انتخاب این رنگ، چشم‌انداز و دیدگاه جدیدی از رنگ‌ آبی مورد اعتماد و محبوب را به ارمغان می‌آورد. او همچنین اشاره کرد Very Peri نگرش شادی آور و حضوری پویا را نشان می دهد که خلاقیت شجاعانه و بیان تخیلی را تشویق می‌کند.»

رنگ سال 1401-2022 را با چه رنگ لباسی ست کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم، شرکت پنتون رنگ سال 1401-2022 را برای اولین بار تولید کرده است. این به آن معناست که در کنار جدید بودن رنگ Very Peri و تلاش برای ایجاد تغییر و تحول، ست کردن آن نیز ممکن است چالش برانگیز باشد.

اما نگران نباشید؛ درست است که این رنگ به تازگی تولید شده اما همه‌ی ما رنگ های مشابه و نزدیک به آن را دیده‌ایم. علاوه بر آن، شرکت پنتون نیز پالت های رنگی را ارائه داده است تا به حفظ تعادل در استایل و طراحی های داخلی ما کمک کند.

پالت رنگی شرکت پنتون برای رنگ سال 1401 و 2022

رنگ جذاب ‌ Very Peri تحولی در صنعت طراحی و مد و لباس ایجاد کرده است که علاوه بر حس آرامش، زیبایی و شور و هیجان را نیز با خود به همراه دارد. از سفید و صورتی گرفته تا قرمز و سبز، انتخاب رنگی متناسب با رنگ سال 1401-2022 میتواند کاملا سلیقه ای باشد. در ادامه با مارسین همراه باشید تا به بررسی ترکیب های رنگی متناسب با بنفش Very Peri بپردازیم.

ست بنفش و سفید

اگر میخواهید استایلی ساده اما بسیار شیک و جذاب داشته باشید، پیشنهاد میکنیم این ترکیب رنگی را در استایل خود به کار ببرید. رنگ سفید رنگی خنثی میباشد که میتوانید آن را به راحتی با رنگ دلخواه خود ست کنید.

ست لباس رنگ بنفش وری پری با رنگ سفید

ست بنفش و صورتی

ترکیب رنگی بنفش وری پری و صورتی ایده‌ای عالی برای یک تیپ دخترانه زیبا میباشد.

ست لباس رنگ بنفش وری پری با رنگ صورتی

ست بنفش و کرم

از دیگر رنگ هایی که در پالت های رنگی ارائه داده شده توسط شرکت پنتون در رنگ های تیره و روشن به چشم میخورد، رنگ کرم است. ترکیب رنگ کرم با رنگ سال 1401 و 2022 باعث بیشتر دیده شدن رنگ جذاب بنفش آبی میشود. در نهایت استایلی خاص و بروز را برای شما به ارمغان می‌آورد.

ست لباس رنگ بنفش وری پری با رنگ کرم

ست بنفش و آبی

رنگ آبی با آرامش و ثباتی که در خود دارد، میتواند یک استایل شیک را همراه با رنگ بنفش برای شما به وجود آورد. این ترکیب رنگی اتخابی عالی هم برای آقایان و هم برای بانوان میباشد.

ست لباس رنگ بنفش وری پری با رنگ آبی

ست بنفش و سبز

شاید تصور اینکه دو رنگ بنفش و سبز در کنار یکدیگر قرار بگیرند، برای بسیاری از شما عجیب و زننده باشد. اما طراحی های مد و لباس و استایل های امروزی به سمتی رفته اند که حتی میتوانند ترکیب چنین رنگ هایی را نیز بسیار خاص و شیک ارائه دهند.

ست لباس رنگ بنفش وری پری با رنگ سبز

ست بنفش و قرمز

اگر به دنبال استایلی هستید که چشم ها را به خود خیره کرده و جلب توجه کنید، ترکیب قرمز و بنفش بهترین گزینه است. استفاده از قرمز در کنار رنگ سال 1401 و 2022 میتواند شور و هیجان زیادی به استایل شما ببخشد.

ست لباس رنگ بنفش وری پری با رنگ قرمز

ست بنفش و نارنجی

از دیگر ترکیب رنگی های خاصی که ممکن است تعداد محدودی از افراد را به خود جذب کند، رنگ بنفش و نارنجی است. اگر به دنبال استایلی گرم، سرزنده و در عین حال متفاوت هستید، ما این ترکیب رنگی را به شما پیشنهاد میدهیم.

ست لباس رنگ بنفش وری پری با رنگ نارنجی

ست بنفش و زرد

اگر به چرخه رنگی دقت کرده باشید، میبینید که رنگ بنفش و زرد دقیقا در مقابل یکدیگر قرار دارند. این به معنای مکمل بودن این دو رنگ و ترکیب رنگی عالی آنها میباشد که میتوانید در استایل خود از آن استفاده کنید.

 

ست لباس رنگ بنفش وری پری با رنگ زرد

ست بنفش و خاکستری

خاکستری از رنگ های خنثی به حساب می‌آید که تقریبا میتوانید آن را با همه‌ی رنگ ها ست کنید. از جمله رنگ سال 1401 و 2022 که ترکیب آن با رنگ خاکستری استایلی سنگین و شیک را هم برای خانم ها و هم آقایان به همراه می‌آورد.

ست لباس رنگ بنفش وری پری با رنگ خاکستری

ست بنفش و مشکی

مانند رنگ های سفید و خاکستری که در بالا اشاره کردیم، رنگ مشکی نیز با هر رنگی ست میشود. اگر تمایلی به استفاده از رنگ های خیلی روشن و شاد ندارید، میتوانید با ترکیب رنگ بنفش و مشکی استایلی بروز و البته جذاب داشته باشید.

ست لباس رنگ بنفش وری پری با رنگ مشکی

طراحی دکوراسیون داخلی متناسب با رنگ سال

Very Peri رنگی است که می تواند به تنهایی استفاده شود، اما به همان اندازه این پتانسیل را دارد که به روش های مختلف جفت شود تا ظاهر بسیار متفاوتی ایجاد کند. سوال اینجاست که چگونه می توانیم این رنگ بنفش را در خانه های خود بگنجانیم؟

رنگ سال 1401-2022 برای ارائه یک رنگ چشم نواز  چه از طریق یک دیوار رنگ شده یا مبلمان عالی است. اگر می‌خواهید اشاره‌ی کوچکی به رنگ Very Peri در خانه‌تان داشته باشید، لوازم شیشه‌ای آبی یا یاسی را انتخاب کنید و آن‌ها را برای تاثیرگذاری در کنار هم قرار دهید، سپس چند ساقه اسطوخودوس به آن اضافه کنید. برای استفاده آسان‌تر از رنگ سال، میتوانید به دنبال کوسن‌ها و رنگ‌های بنفش باشید تا این رنگ را در اتاق نشیمن یا اتاق خواب شما اعمال کنید.

اگر نمی خواهید کل فضای زندگی خود را به شدت رنگ کنید، رنگ های زیادی وجود دارد که می توانید آن ها را Very Peri ترکیب کنید. از آبی گرفته تا رنگ‌های سفید و خاکستری، در اینجا هفت رنگ وجود دارد که می‌توانید با این رنگ آبی جدید که با بنفش-قرمز ترکیب شده است، ترکیب کنید.

1- سفید

برای یک طراحی ساده و شیک در سال نو، رنگ سفید را غالب نگه دارید و از رنگ بنفش استفاده کنید. از طرف دیگر، می‌توانید با انتخاب طرح‌های گلدار برای پارچه‌ها و اکسسوری‌ها، پتانسیل رمانتیک و عجیب Very Peri را در آغوش بگیرید.

طراحی داخلی رنگ بنفش وری پری با رنگ سفید

2-صورتی

رنگ صورتی با Very Peri یک نمای داخلی منسجم ایجاد می‌کند. این به این دلیل است که آنها رنگ های مشابهی دارند. میتوانید آن را با رنگ روشن تر یا سایه صورتی هماهنگ کنید تا به متمایز شدن آن در خانه شما کمک می کند.

برای ایجاد تاثیری جسورانه، Very Peri را با سایه روشن و صورتی پررنگ ست کنید. با این حال، باید این سایه‌ها را با رنگ‌های خنثی‌تر تکمیل کنید تا مطمئن شوید که یک جفت رنگ هماهنگ ایجاد می‌کنند. اگر می‌خواهید حالت ظریف‌تری ایجاد کنید، از این رنگ ها را در وسایل تزئینی کوچک‌تر مانند کوسن‌ها و گلدان‌ها اضافه کنید.

طراحی داخلی رنگ بنفش وری پری با رنگ صورتی

3-بژ

Very Peri برای فضای داخلی بسیار خوب عمل می کند. آرامش رنگ آبی و شور و نشاط رنگ قرمز در نهایت حس مثبت را به اتاق می آورد. این رنگ با رنگ های خاکستری و خنثی و همچنین با رنگ های گرم به خوبی جفت می شود. هر دو رنگ بژ و Very Peri آرامش بخش هستند، سایه ها را متعادل می کنند و طراوت و زندگی را به ارمغان می آورند.

طراحی داخلی رنگ بنفش وری پری با رنگ بژ

4-آبی

برای ایجاد رنگ بنفش، به آبی و قرمز نیاز دارید، به همین دلیل است که وقتی صحبت از ترکیب بنفش می‌شود، رنگ آبی بسیار خوب عمل می‌کند، زیرا شما ته‌رنگ‌هایی از آن سایه‌ها را در بنفش خواهید یافت. در طراحی فضای خود، میتوانید از بنفش به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید و سپس آبی را در لوازم جانبی مانند کوسن، صنایع دستی میناکاری، تابلو های دکوراتیو ورق طلا و مبلمان خود قرار دهید. برای مثال، اگر در اتاق نشیمن خود با رنگ بنفش کار کردید، می توانید یک مبل سرمه ای داشته باشید.

طراحی داخلی رنگ بنفش وری پری با رنگ آبی

گلدان میناکاری کد 23
گلدان میناکاری کد 23
تابلو دکوراتیو چشم نظر رزین
تابلو دکوراتیو چشم نظر رزین
قندان میناکاری کد 15
قندان میناکاری کد 15

5-زرد و نارنجی

ترکیب رنگ‌های نارنجی و زرد با رنگ سال 1401-2022 می‌تواند به زنده‌تر نشان دادن هر یک از این رنگ‌ها کمک کند، زیرا مکمل یکدیگر هستند و روی چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. این جفت ظاهری جسورانه برای فضای داخلی شما ایجاد می کند، و می تواند با استفاده از رنگ دیوار Very Peri و وسایل تزئینی نارنجی و زرد، مانند کوسن ها، در خانه شما گنجانده شود.

طراحی داخلی رنگ بنفش وری پری با رنگ زرد و نارنجی

6-خاکستری

میتوان گفت خاکستری تقریبا به هر رنگی می آید و به طرز شگفت انگیزی با رنگ های بنفش و آبی جفت می شود. اگر خانه شما رنگ خاکستری دارد، Very Peri سایه مناسبی برای اضافه کردن و به روز کردن فضای شماست. همچنین اگر در خانه خود رنگ خاکستری کم رنگ زیادی دارید، میتوانید از Very Peri در کنار رنگ برجسته دیگری مانند زرد استفاده کنید.

طراحی داخلی رنگ بنفش وری پری با رنگ خاکستری

7-سبز

رنگ‌های گرم و خاکی سبز و قهوه ای همراه با Very Peri می‌توانند یک پالت رنگ متعادل را در فضای داخلی شما ایجاد کند. مثلا میتوانید برای دیوارها و مبلمان از رنگ های خاکی و برای افزودن وسایل تزئینی از Very Peri در فضای خود استفاده کنید.

طراحی داخلی رنگ بنفش وری پری با رنگ سبز

جمع بندی

در این مقاله به بررسی رنگ سال 1401 و 2022 پرداختیم. همچنین دلایل انتخاب آن را نیز توضیح دادیم. مهم تر از همه ایده هایی برای ست کردن لباس و نیز طراحی داخلی فضا به شما پیشنهاد دادیم.

مجموعه مارسین با فعالیت در زمینه انواع مسائل هنری مانند مد و استایل،فروش صنایع دستی سعی دارد با دادن اطلاعات مناسب به مشتریانش انتخاب و تصمیم گیری را برای آنها راحت تر کند.

نظر شما درباره رنگ بنفش-آبی Very Peri چیه؟ از نظر شما رنگ جذابیه؟ شما دوست دارین آن را با چه رنگی ست کنید؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه ها برای ما بنویسید💜

مارسین-سازه هایی از جنس هنر و تجربه

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *