مجله استایل, مجله مارسین, مجله هنر

انتخاب بهترین هدیه روز مرد

انتخاب بهترین هدیه روز مرد

مناسبت‌هایی مثل روز مرد، روز زن، روز پرستار و… در همه تقویم‌ها با وجود تفاوت در تاریخ این روز، وجود دارد تا بهانه‌ای باشد برای مکثی در میانه هیاهوی زندگی روزمره و قدردانی از آدم‌های عزیزمان.

در ایران روز ولادت امام علی (ع) به عنوان روز پدر و مرد انتخاب شده است. هدف از این روز آگاهی بیشتر درباره مردان و نیازهای آن‌ها، تشکر از زحمات پدر، همسر و همه مردهای عزیز زندگیمان و جشن گرفتن برایشان است.

در روز مرد هر فرد، خانواده یا سازمانی راه خودش را برای ابراز محبت و بیان قدردانی دارد. تبریک گفتن، جشن گرفتن، زمان گذاشتن و تفریح یا هدیه دادن از معمول‌ترین راه‌ها برای ابراز حس دوستی و عشق است.

هدیه‌ی روز مرد، هرچقدر بامعناتر و خاص‌تر باشد، نشان‌دهنده محبت و زمان بیشتری است که برای انتخاب آن گذاشته شده و در نتیجه به‌یادماندنی‎تر خواهد بود. با خواندن ادامه مقاله مارسین، شما می‌توانید کسی باشید که بهترین هدیه روز مرد را تهیه می‌کند.

فهرست مطالب

تاریخ روز مرد در سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

روز پدر هم‌زمان با ولادت حضرت علی (ع)، در تقویم هجری شمسی روز شنبه مورخ ۱۵ بهمن ۱۴۰۱، در یک روز سرد زمستانی خواهد بود. این روز در تقویم هجری قمری مصادف با ۱۳ رجب و در تقویم میلادی ۴ فوریه است.

تاریخ روز مرد در سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

چرا یک روز در سال آقایان را گرامی می‌داریم؟

در تقویم شمسی روز آقایان هم‌زمان با بزرگداشت امام علی (ع) است. این تصادف به این دلیل است که این حضرت در فرهنگ اسلامی نماینده تمامی مردهای جهان و بهترین پدر، همسر و مرد تلقی می‌شود. اما امروزه این مناسبت به فرهنگ ایرانی راه یافته است و حتی افرادی که به اسلام التزام ندارند هم در این روز، مردان را گرامی می‌دارند.

به غیر از گرامی‌داشت حضرت علی، روز مرد در همه تقویم‌ها از جمله تقویم ایرانی وجود دارد و وجود این مناسبت در همه فرهنگ‌ها لازم محسوب شده است. مردان نیمی از جمعیت زمین را تشکیل می‌دهند و منطقی است که یک روز در سال را به آن‌ها اختصاص دهیم.

معمولا به خاطر محرومیت زنان و ناشناخته ماندن ویژگی‌های آنان در طول تاریخ، امروزه بیشتر به آگاهی سازی درباره این جنس توجه می‌شود. ممکن است در این میان مردان و نیازهایشان نادیده گرفته شوند. نباید فراموش کنیم که مردان نیز به اندازه زنان خاص هستند و نیاز به توجه و محبت دارند.

نیازها و ویژگی‌های مردان مدرن چیست؟ آیا تعریف مردانگی از ۲۰۰ سال تا امروز تفاوتی داشته است؟ چرا مردان مانند زنان و کودکان از محبت بی قید و شرط برخوردار نیستند؟ این سوالات و ده‌ها سوال دیگر مسائلی را بیان می‌کنند که در زندگی روزمره و توسط عموم مردم مورد توجه نیستند. روز مرد برای آگاهی سازی در این موارد است.

در دایره کوچک‌تر افراد نزدیکمان، این روز روزی برای قدردانی از همسر، پدر، برادر، فرزند، همکار و همه مردهای زندگیمان است. قدردانی از تلاش‌هایی که برای زندگی بهتر دارند. این روز برای اختصاص دادن چند ساعت به مردان دوست داشتنی زندگی‌مان و باخبر شدن از حال آن‌ها و خوشحال کردنشان است.

بهترین هدیه برای آقایان چیست؟

بهترین هدیه برای آقایان چیست؟

انتخاب کردن هدیه برای دیگران کار سختی است، به خصوص اگر برای جنس مخالف باشد و معمولا خرید هدیه برای آقایان سخت‌تر از خرید هدیه برای خانم ها بوده و چالش های بیشتری به همراه دارد. تهیه کردن هدیه‌ای خاص و ویژه برای پدر و همسر هم، حتی با وجود شناخت خوبی که از آن‌ها داریم کار آسانی نیست.

هدیه‌ی روز مرد باید به نحوی انتخاب شود که هم کاربردی بوده و مورد استفاده آن‌ها قرار گیرد و هم خاص و بامعنا باشد. سوالی که به وجود می آید این است که چه هدیه‌ای برای روز مرد مناسب است؟

به احتمال زیاد معروف‌ترین کادو روز مرد جوراب است که شاید هدیه بدی نباشد اما آیا واقعا در شان همسر و هم ارزش با زحمات پدرها است؟ انتخاب سرسری و خرید یک هدیه رایج و بی معنا می‌تواند حتی بی احترامی هم تلقی شده و باعث ناراحتی شود. پس بهترین هدیه برای آقایان چیست؟

عطر و ادکلن یک هدیه ی خاص برای روز مرد

در دنیای امروز پوشش و استایل، پاکیزگی و خوشبو بودن مسئله کوچکی نیست و برای همه از پیر تا جوان و مرد و زن اهمیت ویژه‌ای دارد. شاید بتوان گفت داشتن یک عطر خوب تاثیر مهمی در روابط انسان‌ها، به ویژه شروع و ساخت روابط، دارد.

متاسفانه یا خوشبختانه در ملاقات ها به ویژه در اولین برخورد، افراد معمولا دیگران را از روی ظاهرشان قضاوت می‌کنند. بوی خوب هم یکی از عناصر مهم و تاثیرگذار در ظاهر است.

بویایی یکی از حواس بسیار قوی انسان‌هاست. یک بو می‌تواند تا سال‌ها در ذهن انسان باقی بماند و یادآور خاطرات خوب و بد باشد.

حتما برایتان پیش آمده که با شنیدن یک بوی خاص مثل بوی نوزاد، بوی گل یا بوی یک عطر خاص آرامش خاصی گرفته اید یا به خاطرات سال‌ها پیش، حتی سال‌های کودکی پرت شده اید. پس یک ادکلن خوب می‌تواند یادآور خاطرات شیرین دوران کودکی باشد.

عطرها لزوما نباید یادآور خاطرات باشند، می‌توانند همراه و دلیل خاطرات بهتری شوند که امروز و در آینده می‌سازید. یک ادکلن خوب می‌تواند باعث شود مصاحبه کاری‌تان بهتر پیش برود و قرارهای عاطفی‌تان موفق‌تر باشد.

پس خرید یک ادکلن را دست کم نگیرید؛ هدیه‌ای شیک و باکلاس، کارآمد، محبوب و بامعنا که تا مدت زیادی هم قابل استفاده است.

بهترین هدیه روز مرد

اما اگر قصد خرید عطر و ادکلن برای مناسبت های مختلف مثل هدیه‌ی روز مرد را داشته باشید، خود انتخاب عطر هم می‌تواند مشکل‌ساز باشد. کدام عطر برای چه کسی مناسب است؟ خب، اگر فرد مورد نظر شما همیشه از عطر خاصی استفاده می‌کند، خرید همان شماره از همان برند می‌تواند انتخاب خوبی باشد، اما اگر دوست دارید رایحه جدیدی انتخاب کنید بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • اصل یا تقلبی: خرید یک ادکلن غیراصل انتخاب خوبی نیست. اگر هزینه پرفیوم برایتان زیاد است بهتر است یک هدیه دیگر برای این روز خاص انتخاب کنید.

همچنین در مقاله ی  راه های تشخیص عطر اصل و تقلبی  در این خصوص اطلاعات مفیدی وجود دارد که ممکن است به شما در انتخاب ادکلن برای هدیه‌ی روز مرد کمک کند.

 • رایحه مناسب: عطرها عموما از ترکیب چند رایحه اصلی ساخته می‌شوند؛ رایحه شرقی، اقیانوسی، چوبی، میوه‌ای، مرکبات، گل‌ها و… . برای شناخت و انتخاب بهترین رایحه‌ها مقاله‌ی رایحه‌های مختلف در انواع عطر و ادکلن می‌تواند برایتان مفید باشد. به صورت کلی، رایحه گل‌ها مناسب زنان و رایحه چوب و بوهای تند مناسب مردان است. علاوه بر این، می‌توانید از فروشنده‌ها نیز کمک بگیرید. (در خریدهای اینترنتی بهتر است با پشتیبان سایت مشورت کنید.)
 • نوع عطر: عطرها براساس ماندگاری و درصد الکل انواع مختلفی دارند. عطر، ادکلن، ادوپرفیوم و ادوتویلت انواع عطر هستند. ممکن است درصد بالا/ پایین الکل یا میزان ماندگاری رایحه برای برخی افراد مهم باشد.
 • بسته بندی: از آنجایی که خرید شما به قصد هدیه است، بهتر است بسته بندی و جعبه ادکلن زیبا باشد؛ پس به فکر یک بسته بندی ساده و شیک باشید.
 • نت‌ها: دقت کنید که برای تشخیص بوی اصلی و نت پایانی عطر باید چند دقیقه صبر کنید؛ پس هنگام تست کردن رایحه عجله نداشته باشید.

عطرهای پیشنهادی مارسین برای کادو روز مرد:

هدیه ی ویژه روز مرد با اکسسوری استایل 

خرید اکسسوری‌های مختلف برای هدیه‌ی روز مرد یکی از گزینه هاست. اکسسوری‌هایی مثل عینک آفتابی، کراوات، ساعت و دستبند، دستمال سر، ساعت جیبی، انگشتر و کیف از جزئیاتی هستند که باعث خاص شدن استایل می‌شوند. همانطور که شاید بدانید نقل قول معروفی هست که می‌گوید: “devil’s in the details”  به این معنی که “شیطان در جزئیات است.”

این جمله به اهمیت جزئیات کوچک در طراحی، استایل و به صورت کلی همه چیز اشاره دارد. در واقع این جزئیات کوچک هستند که کار عالی را از کار خوب متمایز می‌کنند و توجه به این جزئیات در کار باعث بی نقص به نظر آمدن می‌شود.

هدیه روز پدر

از آنجایی که برخی از آقایان ممکن است اهمیت کمتری به جزئیات استایل خود بدهند و فرصت زیادی برای خرید اکسسوری نداشته باشند، می‌توانید با خرید یکی از این موارد به عنوان هدیه‌ی روز مرد، کمک حال آن‌ها در داشتن یک استایل خوب باشید.

لوازم تزئینی مورد علاقه برای هدیه ی روز مرد

اگر مرد شما به تابلوهای دکوراتیو، شمع یا مبلمان خاصی علاقه مند است، خرید وسیله مورد علاقه‌اش گزینه خوبی است. این یک هدیه است که منتظرش بوده، بدون دردسر است و به احتمال زیادی خوشحال می‌شود.

ممکن است به تابلوی خاصی علاقه نداشته باشد، اما طرفدار پروپاقرص یک تیم فوتبال باشد، به رشته‌های فنی و مهندسی مثل عمران علاقه داشته باشد یا از بچگی آرزوی داشتن یک کلکسیون از چاقو، فندک یا…. را داشته باشد. در این صورت، خرید پیراهن تیم مورد علاقه‌اش، یک ماگ یا بشقاب بتنی یا یک چاقوی دست ساز فکر خوبی است.

مزیت این مورد این است که به پدر یا همسرتان نشان می‌دهد که شما به علایقش توجه می‌کنید، احترام می‌گذارید، دوست دارید خوشحال باشد و او هم برای خودش و علایقش وقت بگذارد. این نوع هدایا باعث افزایش صمیمیت و عمیق‌تر شدن روابط می‌شود و راه خوبی برای محکم کردن رابطه‌تان است.

آیا لباس برای روز مرد مناسب است؟

لباس می‌تواند هدیه خوبی برای هرکسی باشد. اگر سلیقه فرد مورد نظرتان را می‌دانید و به ویژه اگر می‌دانید به استایلش اهمیت می‌دهد، خرید یک پیراهن، شلوار یا حتی کفش انتخاب مناسبی است.

دورس، هودی، کلاه یا کت می‌تواند برای روز مرد زمستانی امسال کادوی خوبی باشد. از آنجا که بیشتر مردان حوصله خرید کردن را ندارند، با خرید یک لباس باری هم از روی دوش آن‌ها کم می‌کنید.

اگر برای افراد نزدیکتان خرید می‌کنید، می‌توانید از این طریق آن‌ها را به پوشیدن لباس‌های خاصی تشویق کنید. مثلا با خریدن یک هودی برای پدرتان او را تشویق کنید به‌روزتر و اسپرت لباس بپوشد. اگر همسرتان همیشه رنگ‌های تیره می‌پوشد با خرید یک لباس رنگی او را تشویق کنید لباس‌های شادتری بپوشد.

البته باید حواستان را جمع کنید چون ممکن است بعضی‌ها این کار را محترمانه تلقی نکنند. اگر می‌دانید پدرتان اصلا پوشش جوان‌های امروزی را نمی‌پسندد، خرید یک کت برای او بهتر است.

برای افراد غریبه‌تر حتما طبق سلیقه خودشان لباس بخرید و حتی سعی کنید لباس‌های رسمی‌تری مثل پیراهن ساده بگیرید.

بهترین هدیه روز مرد کدام است؟

آن چیزی که باعث می‌شود یک هدیه بهترین هدیه باشد، ارزش مادی یک شئ نیست، بلکه ارزش معنوی کادوی شماست. مسلما اگر برای همکارتان خرید می‌کنید ارزش مادی هدیه مهم‌تر است و بنا بر نوع رابطه‌تان شاید حتی یک تماس یا کارت تبریک هم کفایت کند.

اما اگر برای افرادی که با شما رابطه نزدیکی دارند قصد خرید هدیه‌ی روز مرد را دارید، میزان عشق، توجه و ارزش معنوی کادو اهمیت بیشتری دارد. ربط دادن هدیه‌تان به یکی از خاطرات خوب گذشته، مثل عطری که همسرتان در مراسم خواستگاری استفاده کرده بود می‌تواند هدیه شما را به بهترین هدیه عمرش تبدیل کند. یک تابلوی طلاکوب همراه با یک کارت با دلنوشته خودتان می‌تواند برای همیشه در ذهن پدرتان بماند.

انتخاب بهترین هدیه روز پدر

برای اینکه هدیه شما بهترین هدیه مراسم این روز باشد، هر هدیه‌ای که انتخاب کردید را با یک شاخه گل و یک کارت همراه کنید. روی کارت از زبان خودتان و با دست خط خودتان بنویسید چرا پدر/ همسر/ برادرتان را دوست دارید و برای چه چیزی از او قدردانید. چیزهای کوچک تاثیر بزرگتری دارند؛ مثلا از همسرتان برای اینکه همیشه شما را می‌خنداند تشکر کنید. جمله طلایی “دوستت دارم.” فراموش نشود.

اگر شرایط مالی خرید هدیه‌های گران را ندارید، یک شام خوشمزه، یک کلیپ از لحظه‌های خوب گذشته، یک پیک نیک یا یک دورهمی ساده هم کفایت می‌کند. نباید فراموش کرد که هدف اصلی از چنین روزهایی خرید کادوهای گران و تجملاتی نیست، بلکه جشن گرفتن لحظه‌های خوبی است که در کنار یکدیگر گذرانده اید و خواهید گذراند.

هدیه ی سازمانی روز مرد برای سازمان‌های خاص

سازمان‌های بزرگ و کوچک به دلایل مختلفی در مناسبت‌های خاصی مثل عید نوروز، روز مادر، روز پدر و شب یلدا به فکر هدیه‌ای مناسب برای مشتریان و کارمندانشان هستند. دادن هدیه ی اداری و مدیریتی به کارمندان باعث افزایش رضایت شغلی آنان می‌شود و نشانه‌ی خوش فکری مدیر سازمان است. فرستادن کادوی سازمانی و تبلیغاتی برای مشتریان باعث وفاداری آن‌ها و همینطور جذب مشتریان بالقوه می‌شود.

هدیه ی اداری روز مرد به کارمندان

معمولا سازمان‌ها در مناسبت‌هایی مثل روز مرد، در یک جشن از تمام کارمندان بخش‌های مختلف دعوت و از آن‌ها به پاس زحماتشان قدردانی می‌کنند. هر سازمانی ممکن است برنامه متفاوتی در جشن روز مرد داشته باشد. جنگ شادی، شام یا ناهار، سخنرانی مدیران و تقدیر از کارکنان برتر و هدیه نقدی و غیر نقدی از جمله برنامه‌هایی است که در این جشن‌ها انجام می‌شود.هدیه ی سازمانی روز مردهدایای سازمان‌ها معمولا دو نوع نقدی به صورت کارت هدیه و غیرنقدی است. هدایای غیرنقدی به غیر از اینکه باعث افزایش رضایت کارکنان می‌شود، نشان دهنده اهمیتی است که مدیر شرکت برای کارمندان خود قائل است. هرچه این هدیه با ظرافت بیشتری انتخاب شده باشد صمیمیت بیشتری ایجاد می‌کند و باعث وفادار ماندن کارمندان به سازمان می‌شود.

برای شرکت ها و مجموعه های کوچک شاید انتخاب هدیه‌ی منحصر به فرد برای کارکنان ایده‌ی نه چندان بدی به نظر بیاید که با مشکلاتی همراه خواهد بود. اما در شرکت‌های متوسط و بزرگ که ممکن است صدها یا هزاران کارمند و کارگر داشته باشد، غیرممکن است که برای هر فردی هدیه‌ای ویژه و خاص تهیه کنند. در این شرکت‌ها بهتر است هدیه روز مرد همه کارکنان مثل هم باشد یا برای تنوع، هدیه هر بخشی از بخش دیگر متفاوت باشد.

خرید یک پک هدیه‌ی خاص و لوکس برای کارمندان یک مجموعه به مناسبت روز مرد، یک ایده‌ی فوق العاده است، که بر اساس سلیقه و میزان بودجه‌ی مورد نظر در این زمینه میتوانید در صفحه ی خرید هدایای سازمانی بهترین گزینه را انتخاب کنید. در صورت لزوم با هک شدن نام برند و لوگوی خود بر هدیه‌ی سازمانی روز مرد، آن را به یک تبلیغ ماندگار از خودتان تبدیل کنید.

هدیه تبلیغاتی روز مرد به مشتریان

مشتریان اهمیت ویژه‌ای برای سازمان‌ها دارند. در واقع یک سازمان با وجود مشتریان است که می‌تواند به حیات خود ادامه دهد. همینطور شخصیت سازمان با شخصیت مشتریانش گره خورده است.

برای جذب مشتریان جدید و کسب و حفظ وفاداری مشتریان گذشته، بعد از محصول و خدمت باکیفیت، تبلیغات مهم‌ترین کار است. تبلیغات می‌تواند طیف وسیعی از فعالیت‌ها را شامل شود. از نحوه رفتار با مشتری تا تبلیغات محیطی و دیجیتالی تا اهدای هدایای سازمانی می‌تواند باعث جذب مشتری شود.

هدایای تبلیغاتی و مناسبتی از معمول ترین و کم هزینه ترین، در عین حال تاثیرگذارترین راه‌های جذب مشتریان است.

معمولا همه کسب و کارها برای هدایای مناسبتی بودجه در نظر می‌گیرند و فرستادن یک هدیه مناسب با یک کارت تبریک خوب به مشتریان باعث می‌شود آن‌ها بدانند به فکرشان هستید و برایشان اهمیت قائلید. اگر بتوانید هدیه مشتریانتان را متفاوت‌تر و ویژه‌تر از بقیه هدایا در نظر بگیرید، این تاثیرگذاری چندبرابر می‌شود.

هدیه‌ای که هویت برند شما را به خوبی نمایش دهد و همینطور ارزش مشتری نزد شما را بیان کند. همراهی این هدیه با یک ملاقات حضوری یا حتی یک تماس ساده تصویر کاملی از شما در ذهن مشتری می‌سازد و باعث تقویت روابط کاری خواهد شد.

چه هدیه‌ای برای سازمان‌های خاص مناسب است؟

انتخاب هدیه سازمانی برای سازمان‌های خاص نیاز به دقت بالایی دارد. اگر سازمان شما بخش منابع انسانی ندارد، بهتر است به فکر یک نیروی متخصص باشید یا حداقل با یک متخصص مشورت کنید.

رعایت همین جزئیات است که باعث موفقیت و شکست سازمان‌های کوچک می‌شود و سازمان‌های بزرگ را از یکدیگر متمایز می‌کند. وقتی یک کسب و کار به دنبال انتخاب هدیه سازمانی در مناسبت های مختلف مثل هدیه ی سازمانی برای روز مرد است باید به موارد زیر توجه کند:

 • قیمت هر کادو
 • بودجه در نظر گرفته شده
 • همخوانی هدیه با هویت سازمان
 • بسته بندی شیک
 • همخوانی هدیه با مخاطب سازمان
 • حک شدن نام و اطلاعات سازمان روی هدیه

به خاطر ظرافت‌هایی که باید در هدایای سازمانی رعایت شود بهتر است سازمان‌ها از یک یا دو ماه قبل هدایا را سفارش دهند تا بدون نقص آماده شوند. لیستی از بهترین هدایایی که سازمان‌ها می‌توانند استفاده کنند:

تابلوهای سنتی

 تابلوهای میناکاری یا مسی به غیر از اینکه زیبایی خاصی دارند و مورد پسند اکثریت جامعه ایرانی است، نماینده فرهنگ و هنر چندهزارساله کشورمان است. این گزینه انتخاب خوبی برای سازمان‌هایی است که به جز تولید و اقتصاد دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی هم دارند.

یک تابلوی میناکاری‌شده با بروشوری حاوی تاریخچه این هنر و اهمیت آن در کنار یک کارت تبریک یک هدیه سازمانی کامل و بی نقص و ارزشمند است. این مورد بهترین انتخاب برای شماست اگر مشتریان بین‌المللی دارید.به طور کلی خرید محصولات میناکاری می تواند یک انتخاب عالی در این مواقع باشد.

ست اداری

 ست اداری برای کارمندان دفتری یا حتی مشتریان سازمان می‌تواند هدیه کاربردی و جذابی باشد. وقتی کارمندان از این ست استفاده کنند و هر روز نام سازمان را روی میز خود ببینند، وفاداری آن‌ها به سازمان بیشتر می‌شود.

ساعت دیواری

 یکی از کادوهای رایج سازمانی برای هدیه ی روز مرد، ساعت دیواری است؛ هدیه‌ای شیک و کارآمد که برای تبلیغ هم مناسب است. اما اگر دوست داشته باشید یک تحفه خاص‌تر به مشتریانتان عرضه کنید یک ساعت دیواری با هنر دست، مانند ساعت های خاتم کاری بهترین انتخاب است؛ انتخابی کاربردی، زیبا و باارزش.خرید صنایع دستی خاتم کاری در انواع مختلف می تواند یک انتخاب عالی باشد.

متن تبریک روز پدر

فرقی ندارد هدیه‌ای که انتخاب می‌کنید چه چیزی باشد، اگر نتوانسته‌اید هدیه‌ای برای روز پدر تهیه کنید یا اگر گران‌ترین هدیه جهان را برای روز مرد خریده‌اید، نباید کارت تبریک را فراموش کنید.

متن کارت تبریک برای خیلی افراد معضل بزرگی است. همانطور که در بالا هم گفته شد، بهتر است جملات ساده و کوتاهی را از زبان خودتان بنویسید.

به این فکر کنید که شخص مد نظرتان چه اهمیتی برای شما دارد؟ چطور شما را حمایت می‌کند؟ چرا و چگونه او را دوست دارید؟ چرا دوست دارید او در زندگی‌تان باشد؟ به خاطر چه چیزهایی از او ممنون و متشکرید؟ نوشتن یک یا دو جمله در پاسخ این سوال‌ها به اضافه جمله “دوستت دارم” و کلمه “عزیزم” کافی است.

اگر هنوز هم نمی‌دانید در کارتتان چه بنویسید می‌توانید بخش‌هایی از یک شعر/ ترانه یا دیالوگی از یک فیلم مرتبط بنویسید. فقط فراموش نکنید که هرگز و به هیچ عنوان نباید سراغ متن‌های تکراری و کپی‌شده اینترنتی بروید.

نوشتن یک متن کپی و بدون معنای خاص می‌تواند تمام زحمات شما را به باد دهد؛ چراکه نشان می‌دهد صرفا یک نوشته از اینترنت برای انجام وظیفه انتخاب کرده‌اید و زمان و ارزشی برای طرف مقابل قائل نیستید. در ادامه می‌توانید چند مثال از شعرهای مرتبط را بخوانید:

در چشم‌های پدر

خدا زندگی می‌کرد.

هیچوقت نمی‌شد

در چشم‌هایش نگاه کرد و

با او حرف زد.

هیچوقت نمی‌شد

به چشم‌هایش خیره شد.

علیرضا اسفندیاری

———————

وقتی که زندگی من

هیچ چیز نبود

هیچ چیز به جز تیک تاک ساعت دیواری

دریافتم

باید، باید، باید

دیوانه‌وار دوست بدارم

کسی را که مثل هیچ کس نیست

فروغ فرخزاد

———————

شانه‌های تو

همچو صخره‌های سخت و پرغرور

موج گیسوان من در این نشیب

سینه می‌کشد چو آبشار نور

شانه‌های تو

در خروش آفتاب داغ پرشکوه

زیر دانه‌های گرم و روشن عرق

برق می‌زند چو قله‌های کوه

فروغ فرخزاد

———————

جهان جای سختی است و یک انسان باید دوتا پدر داشته باشد که پشت سرش باشند، برای همین همه پدرخوانده دارند.

ضرب المثل ایتالیایی

جمع بندی

روز مرد یکی از روزهای مهم تقویم ایرانی است و در بین بیشتر خانواده‌ها جشن گرفته می‌شود. مردان مشکلات و ویژگی‌های متفاوتی از زنان دارند که باید از سوی زنان شناخته و درک شود.

روز مرد قبل از هرچیزی برای شناخت بیشتر و قدردانی از مردان زندگی‌مان و ابراز محبت و توجه به آنان است. یکی از راه‌های ابراز محبت دادن هدیه‌ی روز مرد است.

انتخاب هدیه برای مردان با نقش‌های متفاوتی که در زندگی ما دارند کار راحتی نیست. در نظر گرفتن شخصیت و سلیقه و نوع رابطه‌ای که با مردان زندگی‌مان داریم، در خرید هدیه مهم است.

مهم‌ترین چیز در هدیه دادن به هرکسی زمان گذاشتن برای آن فرد است. یک هدیه خاص با متن جذاب و دلنوشته نشان‌دهنده اهمیت زیادی است که مخاطب برای ما دارد.

آیتم‌هایی مثل عطر، اکسسوری و لباس از رایج‌ترین هدایایی است که می‌توان برای روز پدر تهیه کرد. سازمان‌ها از گزینه‌هایی مثل آثار هنری، تابلوهای دست‌ساز و ساعت دیواری به خوبی استقبال می‌کنند که در مجموعه مارسین در طرح‌های متنوع، با کیفیت بالا و بسته‌بندی جذاب وجود دارد. برای تهیه این محصولات به بخش خرید صنایع دستی مراجعه کنید.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *