مجله استایل, مجله مارسین

چطور جواهرات دلخواه خود را طراحی کنیم؟

چطور جواهرات سفارشی خود را طراحی کنیم؟

انتخاب جواهرات مناسب، برای تکمیل یک استایل شیک ضروری است. با این حال گاهی اوقات پیدا کردن یک قطعه مناسب ممکن است کمی دشوار باشد. شما می‌توانید این مشکل را با طراحی جواهراتی که برایتان جذاب است حل کنید.

شاید دوست داشته باشید از ابتدا جواهرات سفارشی خود را طراحی کنید و یا یک قطعه قدیمی ارزشمند را دوباره بازسازی کنید.

استفاده از اکسسوری های خاص، مانند جواهرات، استایل شما را کاملا منحصر بفرد کرده و توجه افراد زیادی را به خود جلب می‌کند. با مارسین همراه باشید تا در ادامه به بررسی اینکه چطور جواهرات دلخواه خود را طراحی کنیم بپردازیم.

فهرست مطالب

1- از وب سایت ها و فروشگاه های جواهرات برای الهام گرفتن دیدن کنید

وقتی صحبت از طراحی طلا و جواهرات می شود، قبل از شروع به طراحی، باید به دنبال ایده های جدید و جالب باشید. بنابراین می‌توانید جواهرات مختلف را به صورت آنلاین و یا با رفتن به فروشگاه های مختلف مشاهده کنید.

همچنین جمع آوری لوازم جواهرات، مانند مهره، زنجیر، گیره، آویز و … نیز می‌تواند به الهام بخشیدن به شما در هنگام ترسیم ایده‌هایتان کمک کند. در نهایت وقتی یک مدل خاص توجه شما را جلب کرد، از آن الهام گرفته و شروع به طراحی جواهرات دلخواه خود کنید.

طراحی جواهر سفارشی

2- طراحی جواهرات دلخواه خود را شروع کنید

اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، سعی کنید شکل های اصلی را ترسیم کرده و سپس شروع به تزئین آن‌ها کنید. اما اگر هنوز هم سردرگم هستید، حدود پنج دقیقه یک طراحی بی‌معنا را امتحان کنید. این کار ممکن است طرحی را ایجاد کند که شاید حتی فکرش را هم نمی کردید.

برای شروع طراحی جواهرات سفارشی خود روی کاغذ، تنها به یک مداد، پاک کن و کاغذ نیاز دارید که در هر خانه‌ای به راحتی پیدا می‌شوند.

سعی کنید کتاب‌ های طراحی مختلف را نگاه کنید تا در نهایت کتابی را پیدا کنید که خلاقیت شما را برانگیزد و به شما کمک کند که یک طراحی منحصر بفرد داشته باشید. استفاده از طرح های سفارشی و داشتن یک استایل شخصی منحصر بفرد، توجه افراد زیادی را به خود جلب می‌کند.

مطالب پیشنهادی:

3- رنگ مناسب را برای جواهرات انتخاب کنید

شما چه رنگ هایی را بیشتر دوست دارید؟ رنگ های روشن و پر جنب و جوش؟ رنگ های تیره؟ یا رنگ های متالیک؟ از چه رنگی بیشتر لذت می‌برید؟

نکته مثبتی که وجود دارد این است که طراحی جواهرات سفارشی به شما این آزادی را می دهد که مدل های مختلف را امتحان کنید و آنچه را که بیشتر دوست دارید ایجاد کنید.

برای اینکه طراحی بهتری داشته باشید، می‌توانید از تضاد رنگ های تیره و روشن استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از چرخه رنگی برای انتخاب رنگ کمک بگیرید. مثلا از 2 رنگی که در چرخه رنگی مقابل هم اند، و یا از 5-3 رنگی که کنار هم هستند استفاده کنید.

4- هنگام طراحی جواهرات سفارشی خود به اشکال مختلف فکر کنید

در حین طراحی، به شکلی که می خواهید بسازید فکر کنید. مثلا شاید بخواهید از مثلث، بیضی یا دایره در طراحی خود استفاده کنید. شاید هم اشکال مربع و مستطیل را دوست داشته باشید. همه چیز کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

اما هنگام طراحی جواهرات دلخواه خود فراموش نکنید که حتما مطابقت شکل کل قطعه و شکل مهره ها یا زیور آلات را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، می توانید یک دستبند گرد با مهره های گرد درست کنید.

چطور جواهرات دلخواه خود را طراحی کنیم؟

5- راحتی استفاده از طرح را در نظر بگیرید

وقتی همراه با کلی ایده های جذاب در طراحی خود غرق شده‌اید، راحتی استفاده از آن طرح را نیز در نظر بگیرید.

به وزن جواهرات سفارشی خود هم فکر کنید و در نظر بگیرید که قرار است از چه چیزی آویزان شود. به عنوان مثال یک گردنبند سنگین که دور گردن قرار می‌گیرد، درد کمتری نسبت به گوشواره‌های سنگین آویزان از گوش‌تان خواهد داشت.

به همین ترتیب، گوشواره های فلزی دندانه دار بعید است که به شما آسیب برسانند، اما یک گردنبند با دندانه های تیز و لبه دار ممکن است دپوست شما را خراشیده کند.

6- از نرم افزار های طراحی جواهرات استفاده کنید

چه مبتدی باشید و چه حرفه ای، نرم افزار های زیادی وجود دارد که به شما امکان طراحی جواهرات دلخواه تان را می دهد.

اگر تجربه‌ای ندارید، سعی کنید فیلم های آموزشی نرم افزار های طراحی جواهرات را مشاهده کرده و با تمرین و تکرار، استفاده از آن را یاد بگیرید.

تماشای این ویدیو های آموزشی باعث می‌شود تا ایده های خوبی در مورد انتظارات و نحوه کار با نرم افزار داشته باشید و بیشترین بهره را از تجربه طراحی خود ببرید.

وقتی تا حدودی با فضای نرم افزار آشنا شدید، شروع به آزمایش برای ایجاد طرح های خود کنید. نوع فلز، رنگ و جواهراتی را که می‌خواهید در آن گنجانده شود، انتخاب کنید و در آخر طرح خود را نهایی کنید.

برای طراحی جواهرات با نرم افزار، می‌توانید با توجه به نیاز ها و البته مهارت های خود از نرم افزار هایی مانند RhinoGold، Matrix، 3Design، Firestorm CAD،  Zbrush، Blender، Sketchup، Moment of Inspiration (MOI)، 3Shaper، Tinkercad، Mudbox و … استفاده کنید.

طراحی جواهرات دلخواه با نرم افزار

7- ایده های خود را ترسیم کنید

برای طراحی جواهرات دلخواه خود اگر چیزی در ذهن دارید، آن را روی یک تکه کاغذ رسم کنید. حتی اگر استعداد خاصی در هنر ندارید، جای نگرانی وجود ندارد. کافیست هدف نهایی خود را در یک پیش نویس خام بر روی کاغذ داشته باشید.

اگر ایده ای ندارید، نا امید نشوید. جواهرسازان می توانند با شما همکاری کنند تا یک قطعه جواهر سفارشی ایجاد کنید که حتی تا سال های آینده هم برای شما معنادار باشد.

برای این کار می‌توانید عکس‌ جواهراتی که دوست دارید را در موبایل خود ذخیره کنید یا آن‌ها را چاپ کنید. سپس آن‌ها را به جواهر سازان و طراحان مختلف نشان داده تا با کمک ایده‌های آن‌ها به طرح خاصی که به دنبالش هستید برسید.

8- جواهر فروشی پیدا کنید که با شما همکاری کند

بسیاری از جواهرفروشی ها طراحی سفارشی را ارائه می دهند تا با شما در ساخت یک قطعه عالی همکاری کنند. با جستجوی آنلاین و یا رفتن به فروشگاه های مختلف می‌توانید جواهرات سفارشی را از نزدیک مشاهده کنید و برخی از مواردی که برای شما جالب به نظر می رسند را روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید. همچنین می‌توانید به این فروشگاه ها مراجعه کرده و یا تماس بگیرید تا در مورد خدمات آن‌ها صحبت کنید.

9- جواهرای که دوست دارید دوباره طراحی کنید را به همراه داشته باشید

اگر جواهری دارید که از عزیزانتان به شما ارث رسیده است و قصد دارید دوباره آن‌ را طراحی کنید، آن‌ها را همراه با خود ببرید. توجه داشته باشید که اقلام گرانبهای خود را با دقت در یک جعبه جواهرات کوچک و قفل شده نگهداری کنید تا گم نشوند.

می توانید با جواهرساز دلخواه خود کار کنید تا این جواهرات را در یک قطعه کاملا جدید و بازطراحی شده بگنجانید که ارزش احساسی خود را حفظ کند.

در مورد نگهداری و مراقبت از طلا و جواهرات بیشتر بدانید.

 

10- مدل نهایی را در طراحی جواهرات دلخواه خود تایید کنید

معمولا جواهرسازان یک مدل موم یا چاپ سه بعدی را برای شما فراهم می کنند تا قبل از ایجاد جواهرات، آن را ببینید و امتحان کنید. این زمان مناسبی برای ارائه بازخورد و یا ایجاد تغییرات دیگری است که می‌خواهید. بنابراین اصلا خجالت نکشید، این یک قطعه سفارشی است و شما شایسته آن هستید که دقیقا همان چیزی را که در ذهنتان است را به دست آورید.

طراحی جواهرات 3 بعدی

جمع بندی

در این مجله از مارسین به بررسی راهکار هایی برای اینکه چطور جواهرات دلخواه خود را طراحی کنیم پرداختیم. اگر شما هم علاقه مند به طراحی جواهرات سفارشی خود هستید، با کمک این روش ها می‌توانید همین حالا شروع کرده و رویا های خود را به حقیقت تبدیل کنید.مجموعه مارسین با فعالیت در زمینه انواع مسائل هنری مانند مد و استایل،فروش صنایع دستی سعی دارد با دادن اطلاعات مناسب به مشتریانش انتخاب و تصمیم گیری را برای آنها راحت تر کند.

فراموش نکنید که نظرات سازنده خود را نیز با ما به اشتراک بگذارید.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *