مجله استایل, مجله مارسین

تستر ادکلن چیست و چه تفاوتی با خود عطر و ادکلن دارد؟

perfume-testers تستر ادکلن

فهرست مطالب

تستر عطر و ادکلن چیست؟

شاید زیاد شنیده باشید که برخی فروشگاه ها و مراکز خرید، عطر و ادکلن تستر برند های محبوب و مشهور را با قیمتی متناسب تر به فروش می رسانند، حتی شاید در خصوص ویژگی های ظاهری و بسته بندی و تفاوت کیفیتی تستر های عطر و ادکلن هم گفته باشند ولی سوالی که وجود دارد این است که تستر عطر و ادکلن چیست؟ تفاوتش با ادکلن های رسمی همان برند چگونه است؟

انواع ادکلن ها بیش از 100 سال است که به صورت صنعتی در کشور های اروپایی، به ظرفیت بالا تولید میشوند ولی سابقه ی تولید تستر این برندها کمتر است و اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

شرکت های بزرگی که در صنعت عطر سازی فعالیت می کنند، هنگامی که بخواهند به صورت عمده، عطر های خود را عرضه کنند، به طور معمول به ازای فروش تعداد مشخصی از یک مدل عطر، ۱عدد تستر اصلی همان عطر را به خریدار ارائه میدهند (معمولا به ازای هر ۱۲ عدد یک تستر)، که همان طور که از اسم آن پیداست، این تستر برای تست فروشگاه ها ی بزرگ و مراکز خرید، هنگام ارائه به مشتری تهیه شده و هدف این شرکت های تولید کننده ی عطر و ادکلن از ارائه کردن رایگان تستر، آن است که فروشنده عطر، بدون باز کردن پلمب جعبه ادکلن اصلی، به مشتریان خود این امکان را بدهد که قبل از خرید عطر مورد نظرخود را تست کنند و از رایحه، ماندگاری،پخش عطرو نت های آن آگاه شده و اطمینان حاصل نمایند.

perfume-testers-banner1

درواقع تنها دلیل تولید تستر ادکلن ها همین بوده و این تستر ها قابل فروش نیستند، به همین علت معمولا بر روی جعبه و شیشه تسترهای اصلی جمله ی Tester-Not for Sale بصورت خوانا دیده می شود تا از فروش آن جلوگیری شود.

 با این وجود امروزه در مناطق اروپای شرقی ، امریکا و خاورمیانه شاهد فروش تستر های ادکلن ها هستیم. همچنین سودجویی و کلاهبرداری افراد از تستر های ادکلن های گران قیمت و فروش ادکلن های شارژ شده وتقلبی به جای تستر، یکی از اتفاقاتی است که مردم به دلیل ناآگاهی، دچار اشتباه در خرید این موارد می شوند. از این رو در ادامه با این مقاله همراه باشید تا با روش های تشخیص تستر های اورجینال و تفاوت تستر با ادکلن اصلی آشنا شوید.

در مرحله ی اول باید به این نکته توجه داشت که تقریبا تمامی تسترها دارای جعبه مقوایی سفید یا جعبه کارتنی قهوه ای رنگ یا سفید رنگ هستند و هیچ تستری بدون جعبه یا بدون درب ارایه نمیشود.
ادکلن تستر محصولی مشابه با عطر اورجینال است که از لحاظ بسته بندی یا اندازه تفاوت هایی با نمونه اصلی دارد. به طوری که مصرف کننده متوجه تفاوت آن با عطر اصلی شود. در غیر این صورت، از لحاظ کیفیت و مواد تشکیل دهنده هیچ تفاوتی با عطر اورجینال ندارد و همه مواردی که در ساخت عطر اورجینال به کار رفته است به طور کامل در ساخت تسترها نیز به کار می‌رود.

یکی دیگر از تفاوت های تستر ها با ادکلن های رسمی همان برند در این است که تسترها معمولا در بسته بندی 100 میلی لیتری ارائه می شود اما ممکن است به شکل 50، 75، 90، 125 یا گونه دیگری نیز باشند. اما نکته اینجاست که تستر های هر برند فقط در یکی از این سایزها عرضه می شوند، برخلاف عطر اصلی که معمولا در سایزهای مختلف تولید میشوند.

در این زمینه مطالعه ی مقاله ی روش های تشخیص عطر اصل از عطر تقلبی میتواند مفید باشد.

تفاوت بین تستر ادکلن و سمپل آن چیست؟

حال سوالی که ممکن است پیش بیاید، این است که تفاوت سمپل (ادکلن نمونه) با تستر در چیست؟

عطرهای نمونه که به نام سمپل نیز شناخته می شوند، محصولات کوچکی هستند که فقط برای تست رایحه در فروشگاه ها ارائه شده اند. شیشه های برنددار مینیاتوری کوچک را در نظر بگیرید که به عنوان عطر جیبی هم معروف شده اند، این نمونه ها معمولا تنها با ۱.۲ میلی لیتر از روغن عطر پر می شوند. برخلاف تسترها که در یک شیشه بزرگ شبیه به عطر اصلی قرار دارند.

هدف از تولید این شیشه‌های کوچک، فقط تبلیغ محصول اصلی بوده است، در واقع آن ها، نمونه‌هایی برای تبلیغ محصول هستند که بدون هیچگونه هزینه‌ای بین مشتریان توزیع شده اند و به عنوان اشانتیون در اختیار خریدار قرار می‌گیرند. البته از سمپل برای تست رایحه عطر و بدست آوردن تصوری از اسانس محصول هم استفاده می‌شود.

البته قبلا در مجله ی دیگر در خصوص رایحه های مختلف در انواع عطر و ادکلن توضیح کامل داده ایم که مطالب آن میتواند برایتان مفید باشد.

آیا تستر تقلبی وجود دارد؟ و تفاوت تستر اصل با نمونه تقلبی را چگونه میتوان فهمید؟

امروزه برخی از کشور ها مثل ترکیه و امارات اقدام به تولید تسترهای های کپی نموده اند که بسیار به تستر های اصلی شبیه بوده و تشخیص تستر های اصلی از تستر های تقلبی را بسیار سخت کرده است.

 برخی از سودجویان هم با پر کردن دوباره ی شیشه های اصلی ادکلن ها با اسانس بی کیفیت و جا زدن آن ها به جای تستر ادکلن ها، ادعای اصل بودن آن ها را دارند و اقدام به فروش می کنند، یا ادعا میکنند عطرها استوک هستند و هنگام باربری کارتنشان خراب شده یا آب خورده و از این قبیل داستانها، که با در نظر گرفتن موارد زیر، می توان آن ها را از تستر های اصل را تشخیص داد.

بهتر است در هنگام خرید تستر ها دقت داشته باشید که شاید برخی از تستر ها درب نداشته باشند ولی همه ی آن ها دارای جعبه هستند و همان طور که در بالاتر توضیح دادیم نوع جعبه ی آن ها با ادکلن های رسمی فرق می کند، ولی بچ کد حک شده روی جعبه با بچ کد شیشه مطابقت میکند. علاوه بر این روی جعبه ی محصول بارکدی نمایش داده میشود که با رهگیری آن، می توانید از اصل بودنش اطمینان حاصل نمایید.

Perfume-tester-and sampl-

روش نگهداری از عطر اصل و تستر عطر چیست ؟

عطرها بر اساس فرمول شرکت های سازنده ی خود از انواع مختلف ترکیبات شیمیایی تشکیل شده اند. این ترکیبات آن‌ ها می‌ تواند با قرار گرفتن طولانی‌ مدت در معرض مقدار زیاد نور (اشعه‌های بسیار نافذ) تخریب شده و دمای عطر افزایش یابد. نگهداری صحیح بطری های عطر می تواند نقش مهمی در حفظ شدت و قدرت عطر داشته باشد.

علاوه بر این بهتر است که از تغییر شیشه ی عطر و ادکلن خود پرهیز کنید و از شیشه ی اصلی ادکلن و تستر استفاده نمایید تا با شکست نور هنگام ورود به عطر، ساختار شیمیایی آن آسیب کمتری ببینید.

عطرها با اکسیژن موجود در هوا ادغام می شوند و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش می تواند شدت و کیفیت عطر را تغییر دهد. بنابراین، معمولاً توصیه می شود عطرها در دمای محیط و به دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری شوند.

این باور در بین مردم وجود دارد که چون بعضی از تستر های عطر ها درب ندارند، دارای ماندگاری کمتری هستند. در نتیجه، این تصور به وجود می آید که تسترهای عطر از نظر شدت و قدرت، عملکرد متفاوتی نسبت به عطرهای معمولی نشان دهند. اما تسترها تا زمان باز شدن در بسته بندی قرار دارند و معمولا در معرض هوای آزاد قرار نمی گیرند تا کیفیت آن ها پایین بیاید. به همین دلیل، تغییرات بین یک تستر و یک بطری عطر اصل از نظر قرار گرفتن در معرض هوا به دلیل درپوش‌ ها بی ‌اهمیت هستند. همین امر در مورد قرار گرفتن در معرض نور پراکنده داخلی نیز صادق است. یعنی نور و اکسیژنی که در داخل فروشگاه قرار دارد، نمی تواند روی کیفیت تسترها تاثیر بگذارد.

در واقع ترکیبات و غلطت تستر اصل یک ادکلن با خود آن ادکلن یکی است و در یک شرکت و با یک فرمول پر شده است و تفاوتی در روش نگهداری آن ها نیز وجود ندارد.

یکی دیگر از موادری که در نگهداری عطر و تستر آن باید رعایت شود نگهداری از آن ها در فضای خشک و بدون رطوبت است، مولکول های آب به راحتی با ترکیبات درون بطری عطر شما ترکیب شده و ساختار شیمیایی رایحه عطر شما را نابود می‌کنند. رطوبت روی عطر تأثیر بدی می‌گذارد و می‌تواند باعث بروز واکنش های شیمیایی ناخواسته شود. به همین دلیل از نگهداری عطر در حمام و مکان‌های مرطوب جدا خودداری کنید.

در مجموع پیشنهاد ما این است که عطر و تستر آن در جعبه ای که برایش طراحی شده نگهداری شود ، تا طول عمر آن ها بیشتر شود و ماندگاری خود را به مرور زمان از دست ندهند.

مقاله ی  نحوه استفاده از عطر در مجله های مد و استایل مارسین، میتواند برایتان مفید باشد.

perfume-testers4

در پایان باید گفت ما در این مجله قصد داشتیم انواع تستر های اورجینال را معرفی کنیم و روش تشخیص آن ها را شرح دهیم و روش هایی برای نگهداری بهتر از ادکلن ها و تستر ها پیشنهاد دهیم. مجموعه ی مارسین در بخش استایل و عطر و ادکلن، انواع ادکلن های اصل و باکیفیت را با قیمت مناسب در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.پس پیشنهاد میکنیم به صفحه ی عطر و ادکلن مارسین سری بزنید و از محصولات ما دیدن فرمایید. در فروشگاه صنایع دستی مارسین علاوه بر خرید صنایع دستی می توانید انواع ادکلن اورجینال را نیز تهیه نمایید.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *