مجله مارسین

شومیز مجلسی رو با چی بپوشم؟ راهنمای کامل ست کردن شومیز برای هر موقعیتی

شومیز زنانه مجلسی حریر ارگانزا مدل آسمان کد 94

شومیز مجلسی رو با چی بپوشم؟

شومیز یکی از لباس‌های محبوب و پرکاربرد زنانه است که در انواع طرح‌ها، رنگ‌ها و مدل‌ها برای موقعیت‌های مختلف وجود دارد. اما سوالی که همیشه ذهن خانم‌ها را پس از خرید اینترنتی شومیز زنانه مجلسی درگیر می‌کند این است که "شومیز مجلسی رو با چی بپوشم؟".

در این راهنمای جامع، به شما خواهیم گفت که چگونه شومیز خود را با توجه به موقعیت، سلیقه و اندامتان به بهترین شکل ست کنید.

شومیز مجلسی رو با چی ست کنم؟

ست کردن شومیز مجلسی مانند هر لباس دیگری به موارد زیادی بستگی دارد که مهم ترین آن به ظاهر، اندام و سلیقه شخص بر می گردد. اما اگر بخواهیم یکسری نکات را به صورت تیتروار بیان کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نکات کلی برای ست کردن شومیز:

 • به رنگ شومیز توجه کنید: رنگ شومیز، پایه و اساس ست کردن آن با سایر لباس‌ها است. سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوست، مو و رنگ چشمتان هماهنگی داشته باشد. همچنین می‌توانید از رنگ‌های خنثی مانند مشکی، سفید یا طوسی استفاده کنید که به راحتی با هر رنگی ست می‌شوند.
 • به جنس شومیز توجه کنید: جنس شومیز در انتخاب نحوه ست کردن آن با سایر لباس‌ها اهمیت دارد. به عنوان مثال، شومیزهای حریر و ساتن برای موقعیت‌های رسمی مناسب‌تر هستند، در حالی که شومیزهای نخی و جین برای موقعیت‌های غیررسمی مناسب‌تر هستند.
شومیز جنس وال بودینگ کد 12171

        شومیز جنس وال بودینگ کد 12171

 • به مدل شومیز توجه کنید: مدل شومیز نیز در انتخاب نحوه ست کردن آن با سایر لباس‌ها اهمیت دارد. به عنوان مثال، شومیزهای یقه‌بلند برای موقعیت‌های رسمی مناسب‌تر هستند، در حالی که شومیزهای یقه‌گرد برای موقعیت‌های غیررسمی مناسب‌تر هستند.
 • به اندامتان توجه کنید: شومیز را باید با توجه به اندامتان انتخاب کنید. اگر اندام شما لاغر است، می‌توانید از شومیزهای آزاد و بلند استفاده کنید. اگر اندام شما چاق است، می‌توانید از شومیزهای fitted و کوتاه استفاده کنید.
 • به موقعیت توجه کنید: شومیز را باید با توجه به موقعیتی که می‌خواهید آن را بپوشید انتخاب کنید. برای موقعیت‌های رسمی، از شومیزهای ساده و شیک استفاده کنید. برای موقعیت‌های غیررسمی، می‌توانید از شومیزهای طرح‌دار و رنگی استفاده کنید.

چند ایده کاربردی برای ست کردن شومیز:

شومیز با شلوار:

 یکی از رایج ترین جواب ها برای سوال با شومیز مجلسی چی بپوشم؟ ست کردن شومیز با شلوار است.

اما چه شلواری برای ست کردن با شومیز مجلسی مناسب تر است؟

شومیز را می‌توانید با انواع شلوار مانند شلوار جین، شلوار پارچه‌ای، شلوار کتان و ... ست کنید. برای موقعیت‌های رسمی، از شلوار پارچه‌ای راسته یا دمپا استفاده کنید. برای موقعیت‌های غیررسمی، می‌توانید از شلوار جین یا مام فیت استفاده کنید.

البته جواب این سوال را می توان خیلی بست داد، اما به طور خلاصه انواع شلوار پارچه بسته به نوع شومیز برای مجالس رسمی مناسب تر هستند.

شومیز زنانه مجلسی حریر ارگانزا مدل هانا کد 89

ست کردن شومیز با دامن:

 شومیز را می‌توانید با انواع دامن مانند دامن مینی، دامن پرچمی، دامن بلند و ... ست کنید. برای موقعیت‌های رسمی، از دامن بلند یا دامن مدادی استفاده کنید. برای موقعیت‌های غیررسمی، می‌توانید از دامن مینی یا دامن جین استفاده کنید.

در حالت کلی ست کردن شومیز با دامن با مجالس مهمانی رسمی بسیار مناسب و شیک است. معمولا انواع شومیز مجلسی را می توان با دامن مشکی ساده پوشید. برای دامن های بلند بهتر است شومیز را داخل دامن قرار دهید. اما پوشیدن دامن ها طرح دار نیز با شومیز ساده می تواند بسیار شیک و زیبا باشد.

ست کامل دامن و شومیز مجلسی کد 107

ست کامل دامن و شومیز مجلسی

شومیز با کت یک ست شیک مجلسی:

 شومیز را می‌توانید با انواع کت مانند کت جین، کت چرمی، کت بلیزر و ... ست کنید. برای موقعیت‌های رسمی، از کت بلیزر یا کت پشمی استفاده کنید. برای موقعیت‌های غیررسمی، می‌توانید از کت جین یا کت چرمی استفاده کنید.

اما در کل، ست شومیز و کت بیشتر یک ست رسمی و مجلسی است و می توان با آن استایل جذابی خلق کرد.

ست کد و شومیز

روش ست کردن شومیز با کفش و کیف:

همانقدر که انتخاب یک شلوار یا دامن مناسب برای ست مردن شومیز مجلسی اهمیت دارد. انتخای کسف و کفش مناسب نیز در ایجاد یک استایل زیبا و شیک موثر است.

شومیز را باید با کفش و کیف مناسب ست کنید. برای موقعیت‌های رسمی، از کفش‌های پاشنه‌بلند و کیف دستی استفاده کنید. برای موقعیت‌های غیررسمی، می‌توانید از کفش‌های تخت یا صندل و کیف کوله پشتی استفاده کنید.

ست شومیز و شلوار زنانه مجلسی مدل نیلا کد 92

ست شومیز و شلوار زنانه مجلسی مدل نیلا

چگونه اکسسوری مناسب شمیز انتخاب کنیم؟

در کنار تمام این مواردی که گفته شد هرگز از انتخاب اکسسوری های مناسب استایلتان در هیج موقعیتی غافل نشوید. شومیز را می‌توانید با انواع اکسسوری مانند گردنبند، دستبند، گوشواره و ... ست کنید. اکسسوری‌ها می‌توانند به استایل شما جلوه و زیبایی بیشتری ببخشند. اما مانند همه موارد در استفاده از اکسسوری ها نیز اغراق نکنید. هر چقدر زیورآلات مختلف شما ساده باشد هماهنگی بیشتری با استایلتان خواهد داشت.

طلا و جواهرات و گردنبند اکسسوری مهم در استایل بانوان

انواع شومیز مجلسی رو با چی بپوشم؟

در ادامه، به چند نمونه از انواع شومیزهای مجلسی و نحوه ست کردن آنها با سایر لباس‌ها اشاره می‌کنیم:

شومیز ساده دکمه‌دار:شومیزهای ساده دکمه‌دار را می‌توانید با شلوار پارچه‌ای راسته، دامن مدادی یا دامن بلند ساده ست کنید.

شومیز مجلسی سنتی:شومیزهای سنتی را می‌توانید با دامن بلند زنانه یا شلوار جین ست کنید.

شومیز یقه قایقی:شومیزهای یقه قایقی را می‌توانید با دامن زنانه یا شلوار جین ست کنید.

شومیز مجلسی حریر:شومیزهای حریر را می‌توانید با دامن خال خالی یا شلوار جین ست کنید.

شومیز ابریشمی و ساتن:شومیزهای ابریشمی و ساتن را می‌توانید با دامن کوتاه دخترانه یا شلوار جین ست کنید.

شومیز طرحدار دخترانه:شومیزهای طرحدار دخترانه را می‌توانید با شلوار جین یا دامن جین ست کنید.

شومیز مجلسی ساده:شومیزهای مجلسی ساده را می‌توانید با دامن طرحدار یا شلوار جین ست کنید.

شومیز با شلوار جین زاپ‌دار یا مام استایل:شومیز را می‌توانید با شلوار جین زاپ‌دار یا مام استایل ست کنید. این ست برای موقعیت‌های غیررسمی بسیار شیک و جذاب است.

نکات کلیدی برای ست کردن شومیز:

 • از پوشیدن شومیز با رنگ‌های جیغ و زننده در موقعیت‌های رسمی خودداری کنید.
 • اگر می‌خواهید شومیز را با دامن ست کنید، به بلندی شومیز و دامن توجه کنید. اگر شومیز شما بلند است، از دامن کوتاه استفاده کنید و بالعکس.
 • اگر می‌خواهید شومیز را با شلوار ست کنید، به مدل شلوار توجه کنید. اگر شومیز شما آزاد است، از شلوار جذب استفاده کنید و بالعکس.
 • از پوشیدن شومیز با کفش و کیف نامناسب خودداری کنید.
 • به تناسب اندام خود توجه کنید و شومیزی را انتخاب کنید که به اندامتان بیاید.
 • در نهایت، به سلیقه خودتان اعتماد کنید و از پوشیدن شومیز و ست کردن آن با سایر لباس‌ها لذت ببرید!

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا پیشنهاد دارید در کامنت ها با ما درمیان بگذارید. مجموعه مارسین همیشه شنوای نظرات شما عزیزان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *