مجله استایل, مجله مارسین

بیوگرافی و رازهای استایل دنیل رادکلیف

بیوگرافی و رازهای استایل دنیل رادکلیف

دنیل رادکلیف یا همان بازیگر نقش هری پاتر را همه می شناسیم.

این بازیگر انگلیسی علاوه بر لهجه ی شیرینش استایل و تیپش نیز جالب است. با اینکه دنیل رادکلیف حدود ۱۶۵ سانتی متر قد دارد اما استایل همیشه مورد توجه رسانه ها و هوادرانش بوده است.

بیوگرافی دنیل ردکلیف

پدر و مادر دنیل ردکلیف به دلایل خاص خود مانع حضور پسرشان در آزمون نقش هری پاتر شدند ولی بر شانس او توانست با کارگردان مجموعه «هری پاتر و سنگ جادو» کریس کلمبوس ملاقات داشته باشد که در نهایت منجر به همکاری او در مجموعه هری پاتر شد.

آنچه که بعد از اکران فیلم مشخص شد این بود که دنیل ردکلیف بازی خوبی در نقش هری پاتر داشت و رضایت‌مندی طرفداران کتاب‌های هری پاتر حاکی از این واقعیت بود.

دنیل ردکلیف در همه مجموعه‌های دیگر هری پاتر نیز ایفای نقش کرد. دنیل ردکلیف در تئاتر برادوی با نمایشنامه چگونه واقعاً بدون تلاش به موفقیت در کسب و کار رسید در سال ۲۰۱۱ خوش درخشید. از دیگر فیلم‌های موفق دنیل ردکلیف می‌توان به کشتن عزیزان (Kill Your Darlings) در سال ۲۰۱۳ اشاره کرد.

بیوگرافی دنیل ردکلیف

کودکی دنیل ردکلیف

دنیل ردکلیف توانست با حضوری پررنگ و بی‌همتا در سری فیلم‌های هری پاتر برگرفته از رمان مشهور و پرفروش جی.کی. رولینگ که در سال ۲۰۱۱ ظاهراً به پایان رسید، شهرت جهانی پیدا کند.

با پایان یافتن هری پاتر، بازیگر جوان ما تلاش کرد تا خودش را بیش از نقش یک جادوگر و گفتن کلمات جادویی به بینندگان و منتقدان اثبات کند.

دنیل از کودکی، همانند پدر و مادرش به بازیگری علاقه داشت و در مدرسه‌ای که مشغول به تحصیل بود در سن شش سالگی اولین نقش خودش را بازی کرد.

البته بعد از بازی در نقش هری پاتر دیگر ردکلیف به سختی توانست خودش را در میان دیگر بچه‌های هم سن خودش جا کند. اولین بازی حرفه‌ای او در سال ۱۹۹۹ زمانی که تنها ده سال داشت، در فیلمی با عنوان دیوید کاپرفیلد به عنوان کاپرفیلد جوان ایفای نقش کرد. بازی او به قدری خوب بود که کیت هاروود، تولید کننده فیلم دیوید کاپرفیلد، بازی او را بی‌نظیر دانست.

او سپس در فوریه ۲۰۰۱، در فیلم خیاط پاناما که دومین فیلم حرفه‌ای او به شمار می‌رفت، به همراه چند تن از بازیگران شناخته شده دیگر از جمله جفری راش و پیرس برازنان به ایفای نقش پرداخت.

بیش از این فیلم و در سال ۲۰۰۰، دیوید هیمن، از او برای بازی در نقش هری پاتر دعوت به عمل آورده بود. این‌گونه بود که دنیل به همراه روپرت گرینت و اما واتسون در نقش‌های رون و هرمیون، بازیگران اصلی فیلم هری پاتر و سنگ جادو شدند.

کودکی دنیل ردکلیف

شهرت دنیل ردکلیف

در نوامبر ۲۰۰۱، اولین قسمت از هری پاتر با عنوان هری پاتر و سنگ جادو منتشر شد و در همان ابتدا توانست باک آفیس را جابجا کند. مخاطبان هری پاتر چه آن‌هایی که فیلم را دیده بودند و چه آن‌هایی که عاشق کتاب هری پاتر بودند، دنیل را در نقش پسرک یتیمی که در مدرسه مخصوص جادوگران تعلیم می‌دید، مورد ستایش قرار دادند.

این موج استقبال از دنیل ردکلیف با منتشر شدن هر مجموعه از هری پاتر بیشتر و بیشتر می‌شد.

این سری هشت‌تایی از فیلم‌های هری پاتر در مجموع یک دهه از عمر دنیل ردکلیف را به خود اختصاص دادند. هری پاتر در دنیای واقعی و فیلم‌هایش هر سال بزرگ و بزرگ‌تر می‌شد و زمانی که مجموعه هری پاتر به پایان رسید، دنیل جوانی بیست ساله بود.

در طول ده سال سابقه بازی در مجموعه فیلم‌های هری پاتر، او شانس این را داشت که با بازیگران بزرگی همانند گری اولدمن، آلن ریکمن، اما تامپسون و هلنا بونهام کارتر بازی کند.

با وجود اینکه شاید بعضی‌ها مخالف این باشند که ده سال از زندگی خود را صرف یک مجموعه کنند، دنیل ردکلیف نظر دیگری دارد و این زمان را هیچ وقت تلف شده نمی‌داند.

وی گفته است که برای بازی در هر قسمت خوشحال بوده و هر زمان که احساس ناراحتی داشته، هیچ رابطه‌ای با کاراکتر هری نمی‌توانسته برقرار کند. گویا دنیل ردکلیف انچنان هم از جادوگری بدش نمی‌آید.

شهرت دنیل ردکلیف

خداحافظی دنیل ردکلیف از هری پاتر

کاراکتر هری پاتر در حال حاضر با مجموعه هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت دوم در سال ۲۰۱۱ به پایان رسیده است. درآمد این فیلم در هفته پایانی برابر یا ۱۶۸ میلیون دلار بود. هرچند پایان مجموعه هری پاتر با خنده و گریه همراه بود. ردکلیف بعد از پایان اکران فیلم تصمیم گرفت که به کاراکتر خودش استراحت بدهد و به روزنامه نیویورک‌تایمز اعلام کرد که ممکن است دیگر هیچ وقت به هری پاتر برنگردد.

او گفت که بازی کردن در نقش یک قهرمان طی دوران بازیگری یک بازیگر کار نادر و سختی است و او در زندگی واقعی آنچنان هم قهرمان نیست پس شاید دیگر برای همیشه نتواند در نقش هری پاتر بازی کند.

او همچنین از اینکه سری فیلم‌های هری پاتر در جشنواره‌های مختلف سینمایی معتبر دنیا شناخته شده نیست، اظهار ناراحتی کرده بود.

خداحافظی دنیل ردکلیف از هری پاتر

کارهای دیگر دنیل ردکلیف

ردکلیف بعد از پایان هری پاتر، وارد دنیای واقعی و کاراکترهای معمولی شد.

در سال ۲۰۱۲، او در فیلم زن سیاه‌پوش نقش‌آفرینی کرد. این فیلم برگرفته از فیلم‌نامه زن سیاه‌پوش سوزان هیل بود. فیلم با نظر مثبت منتقدان همراه بود. خود ردکلیف هم از اینکه توانسته بود در این فیلم ایفای نقش کند شگفت زده بود.

در سال ۲۰۱۳، ردکلیف در نقش آلن گینزبرگ، شاعر مشهور آمریکایی، در فیلم کشتن عزیزان شما بازی کرد.

منتقدان بازی ردکلیف را در نقش یک شاعر خوب و به دور از شباهت‌های قبلی به نقش‌های سابق او می‌دانستند. دنیل خود نیز در مصاحبه‌های متعددی اعلام کرد که بازی کردن در این نقش، چهره متفاوتی از او را نشان داد.

کارهای دیگر دنیل ردکلیف

زندگی شخصی دنیل ردکلیف

اکنون شما دنیل را می‌توانید در مقام دوم ثروتمندترین جوانان انگلیسی پیدا کنید. او با ثروتی معادل ۵۶ میلیون دلار پس از گروه قدرتمند وان دایرکشن در رتبه دوم قرار گرفته است.

هم‌بازی‌های او در سری هری پاتر، به‌ترتیب با ۲۸ و ۲۴ میلیون پوند در رده پنجم و هفتم لیست قرار دارند.

ردکلیف عاشق تیم باشگاهی فولام انگلیس است. اما ترجیح می‌دهد که به جای فوتبال، فوتبال آمریکایی، کریکت و همچنین بیس بال بازی کند. علاقه موسیقی او به سمت سبک پانک راک است.

دنیل از دوران کودکی، به بیماری کنش پریشی خفیف مبتلا است.

به طوری که در مصاحبه‌های خود اعلام کرده است در برخی موارد از دوران کودکی تا به امروز در انجام حرکت‌های ساده به مانند بستن کراوات و بند کفش دچار اشتباه می‌شود. همان‌طور که خودش گفته، بیماری در حالت خفیف است و آنچنان سلامتی او را تهدید نمی‌کند.

بررسی سبک لباس پوشیدن دنیل ردکلیف

از قانون تک رنگی استفاده کنید

ردکلیف ثابت کرد که یکی از بهترین راه های داشتن یک تیپ مجلسی فوق العاده زیبا سرتا پا یک رنگ پوشیدن یا استایل مونوکروم است. یک رنگ مورد علاقه مثل طوسی یا سرمه ای یا مشکی انتخاب کنید و سرتا پا همان رنگ را بپوشید.

به دنبال رنگ های طبیعی تر باشید

رنگ های طبیعی مایل به روشن می توانند بهترین انتخاب شما باشند همان گونه که برای دانیل رادکلیف اینگونه عمل کرده اند.

این روزها او لباس هایی با رگه های روشن تر و طبیعی تر خاکستری، سفید، قهوه ای و خاکی می پوشد که فوق العاده ترین رنگ ها برای مجالس رسمی و غیررسمی است.

بررسی سبک لباس پوشیدن دنیل ردکلیف

کراوات همیشه لازم نیست

وقتی به مجلس رسمی یا خاصی دعوت شده اید و کلی مرد خوش تیپ در آن قرار دارد که در مورد تیپتان مردد شده اید و نمی دانید پاپیون بزنید یا کراوات و حتی در انتخاب رنگ آن نیز مشکل دارید خودتان را با نبستن کراوات آسوده خاطر کنید.

کراوات همیشه لازم نیست سبک پوشش دنیل

پیراهن و کت و شلوار اندازه بپوشید

در قد های کوتاه تر از ۱۷۰ سانتی متر شما نیاز دارید که لباس هایتان اندازه تنتان باشند.

در غیر اینصورت قد شما کوتاه تر نیز دیده می شود. در قد های بلندتر هم به همین منوال است ولی تاثیر اندازه نبودن لباس در این قدها کمتر است. برای اینکه خطی عمودی ساخته و تیپتان را بهتر کنید حتما باید لباس های فیت تنتان انتخاب کنید.

بهترین تیپ های دانیل رادکلیف

بهترین تیپ های دانیل رادکلیف

یکی از بهترین تیپ های دانیل رادکلیف

در پایان

مجموعه مارسین با فعالیت در زمینه انواع مسائل هنری مانند مد و استایل،فروش صنایع دستی سعی دارد با دادن اطلاعات مناسب به مشتریانش انتخاب و تصمیم گیری را برای آنها راحت تر کند.


مارسین-فروشگاه صنایع دستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *