مجله استایل, مجله مارسین

مدل شلوار پارچه ای مردانه لاکچری ۲۰۲1

مقاومت شلوار پارچه‌ای

 

مقاومت پارچه این شلوار شاید نسبت به شلوار جین یا کتان کمتر باشد. این کم‌تر بودن مقاومت یکی از دلایلی است که شلوار پارچه ای زودتر پاره شود و حساس‌تر باشد.

‎دوخت شلوار پارچه ای

به دلیل ظرافت این شلوار دوخت و درزهای آن نیز نسبت به دیگر شلوارها از مقاومت کمتری برخوردار است. 

طول عمر شلوار

عمر شلوار پارچه ای نسبت به شلوار لی یا کتان کمتر است و شاید همین مسئله باعث می‌شود که جوانان کمتر به سراغ این شلوار بروند. چون تیپ جدان برای روزمرگی‌ها به شلواری نیاز دارند که طول عمر بیشتری داشته باشد.

ضخامت شلوار پارچه‌ای

ضخامت شلوار پارچه‌ای موضوعی است که در روزهای سرد بخصوص بسیار مشکل‌آفرین است و سرما و رطوبت به‌راحتی از آن عبور می‌کنند.
درواقع طول آنچه از دلایل گفته‌شده در بالا دلیلی بر عدم استفاده از شلوار پارچه‌ای نیست. استایل‌هایی که با استفاده از این شلوار خلق می‌شوند بسیار خاص و زیبا هستند و می‌توانند هرکسی را برای استفاده از شلوار پارچه ای ترغیب کنند.
برای استفاده بهتر از شلوار پارچه‌ای ابتدا باید مدل‌های مختلف آن را بشناسید.

شلوار پارچه ای کلاسیک

این نوع شلوار پارچه‌ای، معمولی‌ترین نوع شلوار پارچه ای است. احتمالاً پس از به میان آمدن اسم شلوار پارچه‌ای، این نوع شلوار در اذهان تصور می‌شود.
این نوع شلوار اغلب مکمل کت است که در استایل کت و شلوار بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد و معمولاً فاق بلند دارد و در ناحیه ران و پایین باسن معمولاً گشاد تر از دیگر شلوارها است و راحتی بسیار دارد.

پاچه‌ی این نوع شلوار معمولاً راسته است.

محل اتصال پاچه با شلوار را در اصطلاح د‌ما می‌نامند. شلوار پارچه‌ای کلاسیک بیشتر در دو مدل پاکتی و ساده در ناحیه دمپا دوخت می‌شود که مدل پاکتی در مدل‌های شلوار پارچه‌ای ایتالیایی، فراوانی بسیاری دارد.
معمولاً این نوع شلوار با کفش مجلسی یا کفش رسمی پوشیده می‌شود.

شلوار پارچه‌ای جذب و بلند

این نمونه از شلوار پارچه‌ای مدلی است که بیشتر میان جوانان علاقه‌مند دارد. مدلی که دیگر مانند شلوار پارچه ای راسته نیازمند کت نیست و به‌تنهایی هم زیبایی فراوان دارد. این مدل معمولاً به‌اندازه مدل کلاسیک راحتی ندارد اما خیلی هم تنگ نیست. بهترین نوع کفش که با این شلوار هماهنگ می‌شود بوت و نیم بوت که در میان استایل‌های نیمه‌رسمی و کژوال بسیار هوادار دارد.

شلوار پارچه‌ای جذب و کوتاه

یکی از مدل‌های شلوار پارچه ای که به‌تازگی محبوب شده است، شلوار پارچه‌ای جذب و کوتاه است. این مدل شلوار در تابستان و بهار، همراه کفش کالج و کفش کتانی بسیار چشم‌نواز است، البته برخی از مدل‌های این شلوار در میان مردم به شلوار پارچه‌ای پاک تفنگی هم مشهور است. در برخی از فروشگاه‌ها نیز به دلیل ارتفاع، این شلوار به شلوار قد ۹۰ پارچه‌ای هم مشهور است.
مدل‌هایی از این شلوار هم وجود دارد که به دلیل شباهت دوخت آن به شلوار جین و کتان، در میان برخی به نام شلوار پارچه‌ای اسپرت شناخته می‌شود.

شلوار پارچه‌ای گشاد و بلند

این مدل میان آمریکایی‌ها بسیار محبوب است و معمولاً از آن در پیک‌نیک‌ها استفاده می‌شود. این شلوار، موردعلاقه‌ی گلف‌بازان نیز است و لباسی معمول برای آنان در روز مسابقه است. چند سالی است که طراحان لباس به‌خصوص در مدل شلوار پارچه ای زنانه به سراغ این مدل رفته‌اند. این مدل در ناحیه دمپا بسیار گشاد تر از حد معمول است که تا روی بند کفش امتداد پیدا می‌کند.

این نوع شلوار در میان آقایان معمولاً با کتانی استفاده می‌شود.

شلوار پلیسه دار

این شلوار ابتدا در استایل‌های ایتالیایی کلاسیک مرسوم بود که اولین بار توسط طراحان ایتالیایی به صنعت مد معرفی شد. این نوع شلوار در صنعت مد امروزه تغییرات فراوانی کرده است. شلوار پارچه‌ای پلیسه‌دار ابتدا در مدل‌های مردانه استفاده می‌شود اما در حال حاضر بیشترین محبوبیت را در میان خانم‌ها دارد.
مدل شلوار پلیسه‌ دار زنانه یادآور شلوارهای مام استایل، در مدل‌های شلوار جین است که اساساً در استایل کژوال استفاده می‌شود اما شلوار پلیسه دار زنانه در میان خانم ها در استایل‌های رسمی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معرفی چند استایل مردانه با شلوار پارچه ای

شلوار پارچه‌ای+ کفش رسمی+ پیراهن یا تیشرت

ترکیب شلوار پارچه‌ای و کفش رسمی پای ثابت استایل‌های رسمی است؛ که معمولاً با پیراهن همراه است و روی آن کت یا پالتو پوشیده می‌شود اما برای روزهای تابستان، می‌توان از کت استفاده نکرد. این نوع استایل برای قرارهای رسمی بسیار مناسب است. اگر می‌خواهید در بهار یا تابستان همراه شلوار پارچه‌ای، کت بپوشید؛ می‌توانید از تیشرت یقه دار یا تیشرت یقه گرد نیز استفاده کنید.

شلوار پارچه‌ای قد٩٠ + کتانی

این استایلی بسیار محبوب برای قرارهای نیمه‌رسمی و دوستانه است و در مکان‌های کمتر رسمی بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد. توجه کنید که این روزها جوانان، ورزشکاران و سلبریتی ها به این ترکیب بسیار توجه می‌کنند. معمولاً رنگ کتانی مورداستفاده یا حداقل نوار حاشیه پاشنه و لژ آن سفید است. استفاده از پیراهن، پولیور یا تیشرت، امری سلیقه‌ای است و دست شما در انتخاب باز است.

شلوار پارچه ای قد ۹۰+ کفش کالج+پولوشرت یا پیراهن

در این استایل چون معمولاً باید از شلوار پارچه جذب استفاده شود و استایلی خاص به‌حساب می‌آید، اغلب در مهمانی‌های غیررسمی از آن استفاده می‌شود. شاید این استایل به مذاق بسیاری خوش نیاید اما طرفدارانی دارد که باعث می‌شود این است که همیشه موردتوجه قرار گیرد.

شلوار پارچه‌ای راسته +کتانی یا کفش راحتی

این استایل از راحت‌ترین استایل‌هایی است که می‌توان با استفاده از شلوار پارچه ‌ای خلق کرد. در گردش‌ها و مهمانی‌های فضای باز می‌توان با این استایل احساس راحتی کرد. همچنین برای استایل روزمره و خیابان گردی نیز انتخابی عالی است. 


مارسین-سازه هایی از جنس هنر و تجربه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *