مجله استایل, مجله مارسین

مدل صورت و انتخاب روسری مناسب

انتخاب مدل و رنگ روسری نباید فقط بر مبنای زیبایی باشد، بلکه باید معیارهای دیگری مثل فرم صورت و رنگ پوست را نیز در این انتخاب دخیل کنید؛ تا بتوانید با یک انتخاب خوب بر زیبایی خود بیفزایید.

روسری

بارها شنیده ایم که زیبایی نسبی است. این، گاهی به این معناست که زیباترین ها گاه برای عده ای زیبا در نظر نمی آیند و برعکس. البته احتمالاً به یاد می آوریم این بیتِ معروف را که «اگر در دیده مجنون نشینی به غیر از خوبی لیلی نبینی»، حالا حکایت ماست. ما و البته شما که روسری های بسیار زیبایی در بازار می بینید اما وقتی آنها را سر می کنید می بینید کل شمایل زیبایی آن روسری یکسره دود می شود و به هوا می رود! البته خدای ناکرده منظورمان این نیست که صورت شما آن را زشت می کند.

اصلاً بحث بر سر این نیست. ماجرا این است که هر چیزی برای کنار هم نشستن با چیزی زیباست که برای آن ساخته شده باشد. باید بدانیم که این ما هستیم که یک پوشش زیبا را در زیبایی اش به تکامل می رسانیم. پس بهتر است روسری مناسب صورت خودمان را پیدا کنیم. ما شما را برای ایجاد تناسب روسری با چهره تان راهنمایی می کنیم. اما همین ابتدا بدانید روسری ای بهتر است که تن رنگی آن با چهره شما تناسب داشته باشد.

انتخاب رنگ و مدل روسری مناسب صورت

خانم هایی که رنگ پوست روشنی دارند بهتر است از روسری و شال هایی که رنگ خیلی روشن هستند، استفاده نکنند. کرمی، لیمویی، آبی آسمانی و سبز روشن ازجمله رنگ روسری هایی هستند که به تنهایی بی روح هستند. و وقتی با پوست روشن شما ترکیب بشوند جذابیت شما را کم خواهند کرد. اما روسری نارنجی، زرشکی، قهوه ای و یشمی را با خیال راحت سر کنید. و زیبایی خودتان را به رخ بکشید.
اما اگر خانم هایی با پوست تیره و برنزه دنبال روسری هستند که روی پوست شان بنشیند، هرگز سراغ توناژ کدر مثل دودی، بنفش تیره و قهوه ای نباید بروند. چون این روسری ها سبب می شوند صورت شما بیش از اندازه تیره به نظر برسد. دقت کنید که روسری انتخابی تان با رنگ موهای شما هماهنگی داشته باشه و اگر چشم های رنگی دارید، روسری که با چشم های شما هم رنگ باشد، هم به چهره و هم به چشم هایتان جلوه خواهد بخشید.

در هنگام انتخاب روسری فرم و رنگ صورت را درنظر بگیرید

بیشتر خانم ها مشکی را برای روسری انتخاب می کنند چون تصور می کنند با هر لباسی که دارند ست می شود. و به صورت هم می آید. ولی این واقعا کار اشتباهی است. تصور کنید روزانه زمانی را برای آرایش و زیباترکردن خودتان صرف می کنید. اما در نهایت روسری مشکی همیشگی را سر می کنید و این چهره شما را تکراری می کند و حتی برای خودتان خسته کننده می شود.
اگر مدل صورت گردی دارید با تازدن گوشه های روسری از دو طرف، یعنی قسمتی که روی گونه های شما می افتد. صورت شما گردی خودش را حفظ می کند. اما اگر مایلید کمی صورت تان کشیده تر به نظر برسد دو سمت روسری را تا نزنید. به این ترتیب روسری یا شال شما روی گونه های تان را پوشش می دهد. و پیشانی و چانه شما کشیدگی را ایجاد می کند. اگر مدل صورت شما به طور طبیعی کشیده است یا بدون گونه هستید، اجازه ندهید روسری، صورت شما را پنهان کند. چون باعث می شود صورت تان بیش از حد لاغر به نظر برسد.

هماهنگی آرایش با روسری:

روسری های تان را می توانید با لوازم آرایشی،اکسسوری،لاک ناخن وکیف ست کنید. در مورد لوازم آرایش رژ گونه، رژ لب، سایه چشم مواردی هستند که زیبایی را دو چندان می کند و در صورتی که ست شوند چشم نوازتر خواهند شد . البته بهتراست روسری یا با رژ و یا با سایه ست بشود. چون در صورتی که روسری و سایه و رژگونه و رژلب همگی یک رنگ باشد، یک نواختی ایجاد می شود و خیلی زیبا به نظر نمی آید .
روسری های تان رو می توانید با لوازم آرایشی،اکسسوری ،لاک ناخن و کیف ست کنید . اگر روی روسری طرح گل، لوگوی برند یا حاشیه هست می توانید رژ لب تان را با آن طرح ها ست کنید. این طور جذاب تر می شوید. اگر روسری طرح شلوغ مثلا گل های درشت و رنگارنگ داشت بهتراست آرایش ملایم برای خودتان در نظر بگیرید. در غیر این صورت شلوغ و آشفته به نظر می رسید .
روسری خودتان را کاملا مرتب کنید . گره و تای روسری باید تمام مدتی که روی سر شماست منظم باشد، در غیر این صورت هر چقدر هم که روسری شما شیک و گران قیمت باشد، این شلختگی جذابیت شما را می گیرد.

مارسین-سازه هایی از جنس هنر و تجربه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *