مجله مارسین, مجله هنر

اشکالات پنهان در آثار هنری معروف دنیا

نقاشی نگهبان شب اثر رامبرانت

اشکالات پنهان در آثار هنری معروف دنیا

تابلوی  “The Ninth Wave” ایوان آیوازوفسکی

ایوان آیوازوفسکی نقاش و هنرمند روس است. از این نقاشی به عنوان شاهکار واقعی و حتی با عنوان زیباترین نقاشی روس نام برده شده است.

این تابلوی نقاشی نمادی از یک دریای خروشان را پس از یک طوفان شبانه، به تصویر می کشد اشکالات پنهان در آثار هنری معروف دنیا و در میانه ی امواج سهمگین این دریا، افرادی را نشان می دهد که در مواجهه با خطر مرگ قریب الوقوع برای نجات خود به بقایای بازمانده از یک کشتی متوسل شده اند.

نکته ی قابل توجه در این نقاشی امواج منحنی آن است. این امواج اغلب در نزدیکی سواحل و مکان های کم عمق دریا دیده می شوند، اما در زمان طوفان های دریایی در آب های آزاد اغلب امواج مخروطی، بزرگ و مهیب هستند. البته برخی صاحب نظران می گویند با وجود اینکه نقاش صحنه ی ناخوشایندی را به تصویر می کشد، اما در عین حال این تابلو از تونالیته یا آهنگ گرم و امید بخش خالی نیست،

از این روی شاید بتوان مسئله ی امواج منحنی را به این گونه توجیه کرد

تابلوی “The Night Watch ” اثر رامبراند

این نقاشی با رازهای حل نشده ی بسیاری همراه بوده است. بحث های بسیاری درباره ی دستکش های کاپیتان «فرانس بنینگ کاک» وجود دارد. او دستکشی به دست راست خود دارد.

در عین حال با همان، دستکش دیگری (برای همان دست راست) را گرفته است. برخی از مورخان بر این باورند که این دستکش به تابلوی معروف رامبراند درون مایه ای فکاهی و طنز می بخشد.

برخی هم می گویند که این دستکش برای دست چپ است که فرانس آن را از انگشت انگشتر گرفته و انگشت شست به تماشاگران اشاره دارد.

نقاشی “The Supper at Emmaus” کاراواجو

یک بیننده ی تیزبین متوجه خواهد شد که نیمی از سبد میوه از میز بیرون مانده است، بدون این که بیفتد که چنین مسئله ای می تواند قوانین فیزیک را به چالش بکشاند. از سوی دیگر کارشناسان می گویند میوه های درون سبد با موضوع تابلو همخوانی ندارد، به طوری که این تابلو سعی دارد تا شب عید پاک را ترسیم کند که در اواخر ماه مارس و یا در اثنای ماه آوریل انجام می شود و این میوه ها در چنین فصلی در دسترس نبوده است. هر چند که برخی از کارشناسان برای این میوه ها معانی نمادین در نظر گرفته اند و برای مثال سیب و انگور را سمبلی از مسیحیت و اشارت های انجیلی می دانند.

تابلوی “The Sistine Madonna ” از رافائل

در نگاه اول با دیدن پاپ «سیکستوس دوم» تصور می کنید که او شش انگشت در دست راست خود دارد. اما وقتی دقت کنید متوجه خواهید شد که انگشت ششم او در واقع خطای دید و جزئی از کف دست او است. البته در پاهای مدونا Maddona هم در پا به جای پنج انگشت شش انگشت رسم شده است که نقاش به تصویر کشیده است.

 

مجسمه ی  “David” میکل آنژ

تندیس داوود از یک قطعه سنگ مرمر ساخته شده است. یک عضله ی مفقود بین ستون فقرات و استخوان کتف راست به چشم می خورد که دلیل این موضوع ناخالصی موجود در بلوک سنگ مرمر تشخیص داده شده است.

مجموعه مارسین با فعالیت در انواع زمینه های هنری و همچنین فروش خرید صنایع دستی سعی دارد بررسی مشاهیر و روش کار آنها باعث افزایش اطلاعات کاربران و مشتریان خود شود.


مارسین-فروشگاه صنایع دستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *