مجله سبک زندگی, مجله مارسین, مجله هنر

کاربرد رنگ های مکمل در دکوراسیون داخلی

کاربرد رنگ های مکمل در دکوراسیون داخلی

رنگ های مکمل در دکوراسیون

آشنایی با رنگ های مکمل در دکوراسیون کمک می‌کند که چیدمانی چشمگیر داشته باشید. اگر می‌خواهید دکوراسیون منزلتان هیچ گاه از مد نیفتد، بایستی این رنگ‌ها را بشناسید.

سرویس دکوراسیون – داشتن وسایل زیبا و گرانقیمت به خودی خود باعث زیبایی چیدمان منزل نمی‌شود. نکته مهمی در این میان وجود دارد و آن استفاده درست از رنگ هاست. گاهی تنها با صرف هزینه‌ای اندک و کنارهم قرار دادن رنگ های مکمل در دکوراسیون می‌توانید تصویری زیبا و چشمگیر خلق کنید.

رنگ های مکمل در دکوراسیون
در لحظه ورود به یک اتاق، رنگ‌های غالب آن بیشترین تاثیر را روی بیننده می‌گذارند. از این رو استفاده صحیح از رنگ‌های مکمل برای ایجاد فضایی آرامش بخش، پرنشاط یا باشکوه، ضروری به نظر می‌رسد. در ادامه این ترکیب‌های رنگی جذاب را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. آبی + سفید

یک ترکیب رنگی شیک و کلاسیک، مناسب اتاق خواب، سالن پذیرایی و نشیمن است. برای چیدمان رنگ آبی سلطنتی (Royal blue) در کنار سفید لحظه ای درنگ نکنید.

۲. طوسی + صورتی

سایه‌های رنگ صورتی متنوع هستند. از صورتی پاستلی تا صورتی پررنگ و گرم، در کنار طوسی ترکیب زیبایی می‌دهند. همچنین رنگ‌های سفید و مشکی نیز در کنار این عناصر زیبایی آن را دو چندان می‌کنند.

۳. همنشینی المان های روستیک

در دکوراسیون روستیک، رنگ سفید در کنار المان‌های چوبی، زیبایی بصری خاصی ایجاد می‌کند.

۴. سبز زمردی + سفید

‌می‌خواهید جلوه‌ای سلطنتی و باشکوه به سالن پذیرایی بدهید؟ سبز زمردی و سفید بهترین انتخاب برای شماست!

۵. طوسی + مشکی

در طراحی‌های مینیمال، تمایل به استفاده از رنگ‌هایی است که هیچ وقت از مد نمی‌افتند. از این رو رنگ‌های خنثی، مانند طوسی و مشکی، بهترین انتخاب برای فضا‌های مینیمال هستند.

۶. کرم + قهوه‌ای

رنگ‌های گرم کرم و قهوه ای، احساس خاک و زمین را می‌دهند. این ترکیب رنگی در عین اینکه حس آرامش، راحتی می‌دهد، زیبا و جذاب نیز هست.

۷. آبی + طوسی (زغالی)

افزودن المان‌هایی به رنگ آبی اقیانوسی به دکوراسیون طوسی و زغالی، حس دریا و ساحل را القا می‌کند. این ترکیب رنگی احساس تازگی، طراوات، حرکت و جذابیت به فضا می‌دهد.

۸. طوسی + نارنجی

اگر دکوراسیون منزلتان طوسی رنگ است و از آن خسته شده اید، افزودن رنگ نارنجی در دکوراسیون شادابی و انرژی را به محیط بازمی گرداند.

 ۹. طلایی + مرمری

یک میز مرمری، در قابی طلایی به دکوراسیون شما شکوه دو چندان می‌بخشد.

۱۰. سفید + طوسی

در چیدمان های مدرن، ترکیب سفید و طوسی انتخاب مناسبی است. با افزدون رنگ های شاد مانند نارنجی، قرمز، زرد یا آبی جذابیت فضا را افزایش دهید.

۱۱. طوسی + زرد

اگر از طرفداران رنگ زرد هستید و برای ست کردن آن با چیدمان دچار مشکل شده اید، طوسی بهترین گزینه برای همنشینی در کنار رنگ زرد است.

۱۲. سبز + طلایی

گزینه دیگری برای داشتن دکوراسیونی مجلل و چشمگیر ترکیب سبز زمردی و طلایی است.
سخن آخر

گفته می‌شود که دکوراسیون خانه هر فرد، نشان دهنده شخصیت، افکار و احساسات اوست. رنگ‌ها نیز در این میان نقش مهمی را ایفا می‌کنند. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا خانه شما بیانگر حقیقت وجودی شماست؟ شاید وقت تغییر فرا رسیده! فرصتی دوباره به رنگ‌ها بدهید! آموزش استفاده از ترکیب رنگ ها در دکوراسیون داخلی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. با افزودن عناصر رنگی کوچک شروع کنید، تا تاثیر خارق العاده آن را ببینید.مجموعه مارسین با فعالیت در حوزه مد و استایل،سبک زندگی و همچنین خرید صنایع دستی اصفهان سعی دارد با دادن اطلاعات به مخاطبان خود گامی جهت افزایش آگاهی آنها بردارد.


برای شنیدن نسخه صوتی این مطلب از این قسمت استفاده کنید:

مارسین-فروشگاه صنایع دستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *